Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kantar: nie, nie jest udowodniona, nie w takich warunkach w jakich się je obecnie stosuje. Wszystko to co najwyżej symulacje, nie dowody.

Jeśli przerasta cię zrozumienie tego to się nie dogadamy.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kantar: ależ napisałem ci argumentację. Nie ma dowodów na skuteczność maseczek w walce z pandemią. Symulacje się nie liczą, przykro mi misiek.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kantar: a no tak, wybierzesz sobie konkretne kraje, z którymi zrobisz porównanie by pasowało to do obrony twojej "argumentacji".

Szybko przegrywasz dyskusję. :D

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kantar: możesz robić fikolki i salta, ale matematyki nie oszukasz misiek. :)

Szwecja nie odnotowała żadnego ponadnormatywnego wzrostu zgonow w 2020 pomimo praktycznie zerowego lockdownu i braku maseczek. Pogódź się z tym. Im szybciej to zrobisz tym lepiej dla twojej psychiki.

A maseczki nie działają.


via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kantar: zauważ, że to ty zacząłeś porównania do innych krajów, ja tylko pokazałem ci jeden z dowodów na to, że maski i lockdowny po prostu nie działają. Im szybciej ty i tobie podobni to zrozumieją i się z tym pogodzą tym szybciej ten świat wróci na normalne tory.

Powtórzę ostatni raz: średnia roczna zgonow dla Szwecji z ostatnich 50 lat oscyluje na poziomie ~90k. Roczna ilość zgonow w 2020 wyniosła ~98k.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kantar: nie, nie radzą sobie #!$%@? co pokazują liczby w ich kraju. Matematyki nie oszukasz.

Ja wiem, że propandemikow boli, że Szwecja poradziła sobie z problemem tak dobrze jednocześnie nie rujnujac gospodarki i przede wszystkim życia psychicznego i społecznego ludności, ale no cóż, prawda nie zawsze bywa przyjemna.

BTW, my nosimy maski od października. Dlaczego nie działają i wirus nie jest w odwrocie? :(((
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kantar: nie, nie radzą sobie #!$%@?, przestań zaklinać rzeczywistość. I nie stosuj wybiórczego porównywania bo Szwecję można porównywać z każdym kraje europejskim, to nie jest jakaś totalnie odrębna kultura czy coś. Idąc twoim tokiem rozumowania nie powinno się porównywać Polski do Włoch, a jednak ciągle to robiono.

Szwecja przyjęła inną strategię, ale czas pokazał, że dobra. Nadwyżki zgonow nie mają (bywały lata, że mieli i po 95k zgonow, a więc jedynie
no nie dotrze do ciebie to porównanie. Wychodzi nie na twoje i będziesz robił wszystko żeby tylko nie uznać że porównanie do Szwecji do innych krajów skandynawskich jest najlepszy odniesieniem.


@Kantar: no widzisz, do ciebie też chyba nie dociera to co ci próbuję wytłumaczyć.

Nie wiem ile razy już zabijasz ten temat teraz że to wybiórcze porównanie ech


@Kantar: może dlatego, że to jest wybiórcze porównanie?

Jak tego nie zaakceptujesz
@smutny_kojot: Dla mnie spoko. Wsiadając bez pasów jednocześnie decydujesz się na ponoszenie z własnej kieszeni wszystkich kosztów związanych z twoim leczeniem po wypadku. Od wezwania karetki, poprzez zabiegi/operacje, pobyt w szpitalu, leki itp.

Uważam też, że podobne rozwiązania powinno się wprowadzić np. w leczeniu chorób spowodowanych paleniem tytoniu, braniem narkotyków czy chroniczną nieleczoną otyłością.

A maseczki na stałe w komunikacji miejskiej, urzędach i wszystkich miejscach związanych z leczeniem chorych uważam za