Wpis z mikrobloga

Dobra. Mam pytanie.
Mogę przejąć małą sieć wiejskich sklepów od znajomego, który postanowił zmienić klimat na cieplejszy. Sklepy są na zadupiu, ale nie ma to znaczenia - są dochodowe, choć sporo towaru idzie "na zeszyt", ale jest to regularnie spłacane, a "złych klientów" jest bardzo mało. Wiekszym problemem jest sam zeszyt jako forma ewidencji bo przy kolejkach nie ma czasu na dokladna ewidencje itp, a paragon jak paragon - wydac trzeba.

Czy ktoś może polecić jakiś prosty system oparty o karty z paskiem magnetycznym czy to karty z kodem kreskowym gdzie mozna zapisywać kwote dlugu takiej osoby? Czyli, ze klient wpada i mowi kasjerce, ze na zeszyt i daje karte, gdzie Ona mu dolicz ile ma długu. Jak spłaca to się to odejmuje z salda i taką kartę klient ma zawsze przy sobie, a jakby ją zgubił to mialbym w systemie, ze Janek Kowalski karta: 000001 i można sprawdzić co i jak?

#handel #biznes #sklep #programista15k #pos #programlojalnosciowy
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TrolJanek: Jednorazowo to tak średnio bo to gdzieś musi się zapisywać i dobrze żeby nie zginęło.
POC kosztuje z 3tys. Gotowe podstawowe rozwiązanie z 10tys. Coś co można wielokrotnie sprzedać od 20tys.
Licząc ze się znajdzie jeszcze jeden taki jak Ty to za 5tys jednorazowo może dałoby rade, co wydaje się sporo jak na sklepik na wsi. Dlatego wolałbym niski abonament i biorę ryzyko na siebie. Nie podoba się ->nie
  • Odpowiedz
@zibizz1:
Zależy też jak to ma działać. Najlepiej gdyby to było proste jak załącznik - jest czytnik i tam się dodaje lub odejmuje. Im prostsze tym lepsze.

W teorii mógłbym zainwestować w jakieś kasy z programem partnerskim na zasadzie naliczania punktów w odzwierciedleniu ceny. Czyli ktoś płaci 65,43 i tyle też punktów dostaje.

Niski abonament w perspektywie czasowej nie musi być dla mnie opłacalny.
T.....k - @zibizz1: 
Zależy też jak to ma działać. Najlepiej gdyby to było proste ja...

źródło: comment_16183336516CZHrZ6QtahiT59Ru9UF7T.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@TrolJanek:

Niski abonament w perspektywie czasowej nie musi być dla mnie opłacalny.


To prawda ale łatwiej wydać co miesiąc 50zł niż 10tys jednorazowo. Chodzi mi o to właśnie żebyś ocenił jaką wartość dla Ciebie i Twoich klientów to ma i czy w ogóle ma jakąś przeliczalna wartość. Ile masz klientów ile robią obrotu itp. Ogólnie zauważyłem że właściciele sklepów niechętnie przyjmują duże sumy terminalem bo to oni widzą że taki
  • Odpowiedz
@TrolJanek: a po prostu mały laptopik z excellem obok kasy. Klientowi robisz na drukarce karty z numerem, klient tą kartę podaje sprzedawczyni. W excellu klienci są ułożeni numerami więc szukanie trwa tylko chwilę. Sprzedawczyni wpisuje kwotę długu lub kwotę spłaty i się to samo sumuje.
  • Odpowiedz