Wpis z mikrobloga

Dobra. Mam pytanie.
Mogę przejąć małą sieć wiejskich sklepów od znajomego, który postanowił zmienić klimat na cieplejszy. Sklepy są na zadupiu, ale nie ma to znaczenia - są dochodowe, choć sporo towaru idzie "na zeszyt", ale jest to regularnie spłacane, a "złych klientów" jest bardzo mało. Wiekszym problemem jest sam zeszyt jako forma ewidencji bo przy kolejkach nie ma czasu na dokladna ewidencje itp, a paragon jak paragon - wydac trzeba.

Czy ktoś może polecić jakiś prosty system oparty o karty z paskiem magnetycznym czy to karty z kodem kreskowym gdzie mozna zapisywać kwote dlugu takiej osoby? Czyli, ze klient wpada i mowi kasjerce, ze na zeszyt i daje karte, gdzie Ona mu dolicz ile ma długu. Jak spłaca to się to odejmuje z salda i taką kartę klient ma zawsze przy sobie, a jakby ją zgubił to mialbym w systemie, ze Janek Kowalski karta: 000001 i można sprawdzić co i jak?

#handel #biznes #sklep #programista15k #pos #programlojalnosciowy
  • 29
@Boska_Klaudia: @TrolJanek: Przypomniała mi się sytuacja sprzed kilku lat jak na kompletnym zadupiu zatrzymałem się w sklepie żeby kupić wodę, miałem tylko całą stowke a karty nie przyjmowali, jak wyciągnąłem kasę to babka na mnie dziwnie popatrzyła i powiedziała ze nie ma wydać bo od tygodnia nikt nie płacił gotówką tylko na zeszyt jadą XD Smiechłem srogo wtedy dlugo to zapamiętam XD
@zibizz1: Wole karte bo wydaje mi sie, ze nie dosc iz bedzie prosciej - to ogranicza poczucie wstydu przy platnosci na zeszyt - osoba z kolejki nie bedzie wiedziala, ze ktos kupuje na zeszyt, ale jak sobie mysle to zwyczajnie bedzie najwygodniej i najszybciej - aplikacja zajmie wiecej czasu. Moj siostrzeniec ma gre planszowa i tam zamiast pieniedzy jak taka karta gdzie zapisuje sie i zdjemuje saldo, ale to gra i
@TrolJanek: brzmi jak pomysł na startup - taki który mógłby wystartować w latach 50'-60' XX wieku zanim pewne dwie amerykańskie firmy zdominowały globalny rynek "sprzedaży na zeszyt" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

ps. przed wydaniem karty przeprowadź jeszcze badanie zdolności kredytowej - przecież nie masz pewności, który Zdziszek na której wsi jest wypłacalny,
@Boska_Klaudia: Jak widać są takie miejsca. Zresztą u mnie na 5 sklepów tylko jeden tak nie sprzedaje z czego się orientuje. Jak się tu wprowadziłem to kiedyś zapomniałem pieniędzy z domu, a babka do mnie: Widze tu pana któryś raz - to pan zapllaci nastepnym razem...

A znajomy mowi, ze na sklep przypada mu około 10 niewiarygodnych rodzin, ale to nie tyle rodziny biedne - tu zawsze regulują, a zwykli pijacy.
@PaaD: Kasjerka wie najlepiej kto oddaje, a kto nie. Nie zaglądam w cudze portfele. Chciałbym tylko usprawnić system. Nie widzę też potrzeby naliczania odsetek. Nie chodzi o dodatkowy zysk, a jedynie usprawnienie pracy.
@TrolJanek: serio nie jestem w stanie stwierdzić czy top bait czy nie. Nick nie pomaga.No ale #!$%@?, łyknę.

Taki system może się nie opłacać - zeszyt jest prosty i niezawodny. Wątpię czy w sklepach na wsi jest taki #!$%@?, że sklepowa nie ma czasu zrobic krótkiego zapisu. Karty, aplikacje, jakieś cuda - to wprowadza dodatkowy poziom komplikacji i oczywiście koszta.

Warto się tez przyjrzeć jakie są przepisy - żeby się nie
@slapdash: Generalnie teraz u znajomego wyglada to tak, ze oni i tak drukuja paragon w chwili sprzedazy by wlasnie bylo ok.
jest zeszyt i zapisuje sie kwoty. I to niby dziala, ale nie do konca - piszesz o niezawodnosci, ale to zawodzi. Nie na jakas ogromna skale, ale zawodzi.

Moim zdaniem nieco "unowoczesniony zeszyt" w postaci karty sprawdzilby się lepiej.

Są godziny, że jest spory ruch, a latem bo to miejscowości
@zibizz1: Nie wiem ile jest to dla mnie warte. Wpadlem na ten pomysl ze trzy godziny temu. Zadalem pytanie o gotowca bo zazwyczaj jest taniej niz cos dedykowanego.

Szukam po roznych "programach partnerskich" itp i gotowiec jest dla mnie priorytetem. Możesz mi napisac swoja propozycje w oparciu o czytnik kart/kodów kreskowych, karty.
@TrolJanek: Chodzi o to że ludzie chcieliby mieć różne fajne rzeczy ale jak mają za to zapłacić to już nie chcą:)
Poważnie pytam ile za takie cos jesteś wstanie zapłacić? 2zł/klientomiesiąc? 100zł/punktmiesiąc?
@zibizz1: na bank nie na zasadzie abonamentu.
Jednorazowa opłata.

Ja zdaje sobie sprawę, ze darmo nic nie ma, ale wiem też że często ludzie krzyczą po 50k za rozwiązanie z codecanyon za 100 dolarów.

Dlatego powtarzam, że priorytetem jest dla mnie gotowe rozwiązanie.