Wpis z mikrobloga

Pracuję w IT ponad 10 lat, od groma rozmaitych certyfikatów, doświadczenie, bla bla bla, ale wykształcenie mam typowo humanistyczne, ukończone dwie uczelnie na różnych, nawet nie związanych ze sobą kierunkach, doktorat w trakcie powiązany z ostatnimi studiami, ale nie bardzo z IT, no i zawsze w rozmowie jak się ujawni moje wykształcenie, to z początkowego entuzjazmu, że siedzę w IT, widzę jak to stopniowo opada i #!$%@? daje tłumaczenie, że by być dobrym specjalistą w tej branży studia nie są potrzebne. ¯\_(ツ)_/¯

Więc stwierdziłam, że idę na politechnikę, zrobię tego cholernego inżyniera. Myślicie, że nauczę się czegoś wartościowego?

#gownowpis #edukacja #nauka #informatyka #programista15k

Warto studiować informatykę?

  • Po chuj Ci to, marnowanie czasu i pieniędzy 84.9% (886)
  • Super sprawa, warto, wiele się nauczysz 15.1% (158)

Oddanych głosów: 1044

  • 58
@comfortably_numb: wykopki ci powiedzą że nie warto, więc równie dobrze możesz usunąć już ankietę.

Ja napiszę, że jednocześnie warto i niewarto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Warto iść na ogarnietą uczelnię, najlepiej zagraniczną i faktycznie przyłożyć się do tej edukacji, odebrać jakościowe wykształcenie, robić fajne i ambitne ćwiczenia. Jeżeli chcesz iść "po papier" to nie warto, bo i tak się niczego nie nauczysz.

Warto też przejrzeć sobie syllabus
@comfortably_numb: Pytanie o brak wyższego otrzymałem tylko raz - na rozmowie o pracy w Tesli (i to od osoby, z którą później nie miałem żadnej styczności, bo była dyrektorem produkcji) - po moim wyjaśnieniu, polegającym na wytłumaczeniu, że nie miałem czasu dokończyć studiów, bo byłem zajęty pracą w zawodzie, wątpliwości się skończyły. Go figure.

Jeżeli przy aktualnym doświadczeniu i skillsecie ktoś by mi powiedział, że mnie nie zatrudni, bo nie mam