Wpis z mikrobloga

Ślunskie muraski, potrzebne Wasze porady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Razem z różowym planujemy relokację w okolice GOP, pewnie nie do starości, bo niesie nas po świecie, ale żeby sobie przycupnąć na dłużej i tutaj mieć swoje miejsce. Myślimy o Gliwicach i Katowicach, w zdecydowanie większym stopniu skłaniając się ku Gliwicom. No i właśnie - czy dobre celujemy, mając na uwadze nieduży szeregowiec, właśnie w to miasto? Widzę, że całkiem zielono, jest trochę parków, do Katowic blisko, dróg dużo i gęsto, tylko ten #smog ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy są okolice, gdzie nie jest tak źle z powietrzem i jednocześnie nie są to rubieże wyglądające jak każda śląska powiatowa prowincja? xD

A jeśli nie Gliwice - to które miasto polecacie w aglomeracji jako względnie dobre miejsce do życia i nie mające aż takich problemów z jakością powietrza? Jak to wygląda z bezpieczeństwem, jak z infrastrukturą rowerową, czy PR Śląska, jaki sukcesywnie poprawia się w ostatnich latach, faktycznie ma swoje podstawy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy rynek nieruchomości faktycznie jest cenowo bardziej sensowny od Trójmiasta czy Krakowa, czy też wcale nie jest taniej, bo średnie ceny zaniżają mieszkania w płycie i familokach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Share your thoughts, walcie śmiało

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania #domy #dom #zycie #polska #slask #katowice #gliwice #mikolow #tychy #chorzow #jaworzno #fajnopolacy #kiciochpyta #pytanie #zaglebie #deweloperka
  • 22
@Kazach_z_Almaty
Jeśli pod hasłem "nic się nie dzieje" kryje się brak knajp do potańczenia i koleżanka oczekuje setek pubów jak w Kato - to faktycznie, w Tychach klubów tanecznych za bardzo nie ma. Knajpy są i są bardzo przyjemne, ale to nie poziom Kato.

Nie zgodzę się jednak że w Tychach nie organizuje się żadnych imprez takich jak koncerty, święta miasta, wydarzenia sportowe itp.

Nie wiem, może koleżanka mieszka na jakimś osiedlu
@Werian89: Cisza po Twoim komentarzu nie oznacza bynajmniej, że mnie nie przekonałeś - wręcz przeciwnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od tygodnia infiltruję temat tak intensywnie, że przejrzałem już wszystkie ogłoszenia dot. działek, zobaczyłem na street view większość zakamarków miasta, słowem - przekonałeś, ale wy tam macie fajnie, chciałoby się już teraz spakować i relokować :) Odblokuj PW koniecznie, mam pare pytań!