Wpis z mikrobloga

bo w komunie praca to zaszczyt


@twojastara_glosuje_na_korwina:
W komunie praca to był obowiązek a nie zaszczyt. A państwo miało obowiązek ci ja zagwarantować. A dziś panstwo nawet umowy o pracę ci nie gwarantuje.

W kwestii mieszkań warto też zwrócić uwage na to co wczoraj wylądowało na wykopie czyli info że fundusze inwestycyjnego wykupują mieszkania. Przez co ich cena cały czas sie utrzymuje. Efekt tego jest taki że młodych ludzi nie stać
@PiccoloGrande: @fishery: @twojastara_glosuje_na_korwina:

W takim Wiedniu, mieście na pierwszym miejscu w rankingu światowym pod względem miast najbardziej przyjaznych do życia 60% mieszkańców mieszka w mieszkaniach komunalnych/należących do miasta.

Dzięki temu jest podaż tanich mieszkań, przez co prawo popytu i podaży działa tak, że ceny wynajmu są znośne nawet na rynku prywatnym.

Nie wiem czy dla was to komunizm, ale dla mnie to po prostu optymalne podejscie do rynku nieruchomości.
zexan - @PiccoloGrande: @fishery: @twojastaraglosujena_korwina:

W takim Wiedniu, m...

źródło: comment_1617900113uqoXQj2xu5tqgbtDNSmQXh.jpg

Pobierz
@PiccoloGrande: 2 skrajności są złe. Pełny wolny rynek i pełna regulacja.
Idąc Twoim tokiem rozumowania że wszystko dozwolone to może olejmy wszelkie normy dóbr potrzebnych ludziom do życia ?
Zmowa chlebowa i każdy chleb po 100zł a składniki na niego po 30zł.
Prąd za 1000zł - kogo stać ten i tak kupi, powiemy że zawiera opłatę na elektrownie atomową.
Woda a na co to komu 50zł za m^3 powiemy że ekologiczna,