Wpis z mikrobloga

Polecam impo z Kubą Ćwiekiem, autorem świetnego cyklu "Kłamca", a dla domorosłych kucharzy książki "Gotuj z Papieżem" #pdk

W ogóle, to w trakcie rozmowy o czytaniu kryminałów od końca wyszło, że Karol niedawno dowiedział się, że są ludzie, którzy przed zaczęciem czytania jakiejkolwiek książki otwierają ją na ostatniej stronie i czytają ostatnie zdanie. Ja tak robię od zawsze i nie widzę w tym nic dziwnego. Czy wy też tak robicie?

@wlodekmarkowicz pokaż temu drugiemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ksiazki #cwiek #jakubcwiek #pytanie #ankieta #lekkostronniczy #imponderabilia

Czy czytasz ostatnie zdanie książki przed rozpoczęciem jej czytania?

  • tak 4.8% (4)
  • nie 95.2% (79)

Oddanych głosów: 83

  • 9
  • Odpowiedz
W ogóle, to w trakcie rozmowy o czytaniu kryminałów od końca wyszło, że Karol niedawno dowiedział się, że są ludzie, którzy przed zaczęciem czytania jakiejkolwiek książki otwierają ją na ostatniej stronie i czytają ostatnie zdanie. Ja tak robię od zawsze i nie widzę w tym nic dziwnego. Czy wy też tak robicie?


@Cesarz_Polski: po co?
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Ja jeśli znam zakończenie lub część wydarzeń, choćby z serialu, gry czy filmu, to się za książkę nawet nie zabieram. Dlatego nie czytałem jeszcze nic z uniwersum Diuny, Wiedźmina czy Władcy Pierścieni.
  • Odpowiedz
mam taki nawyk i bez tego nie mogę zacząć książki. Podświadomie w trakcie czytania sprawdzam czy historia idzie dobrą drogą do zakończenia


@Cesarz_Polski: To w #!$%@?ę #!$%@? nawyk i weź się go pozbądź, po prostu. Robiłem tak jak byłem gówniakiem, cechowało mnie wtedy brak zrozumienia dla tego co czytam.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Nie. Ja jestem z tych, których cholernie irytują spojlery i strasznie demotywują mnie do czytania do tego stopnia, że potrafię specjalnie odłożyć książkę powiedzmy na rok, żeby trochę zapomnieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu boję się, że ostatnie zdanie będzie spojlerem, chodź nie powiem, bo czasem kusi.
  • Odpowiedz