Wpis z mikrobloga

Miej 10 lat, bądź uczennicą w podwarszawskiej miejscowości. Jesteś transpłciowa, używasz innego imienia niż w dokumentach, więc była posłanka, sędzina tzw. Trybunału Konstytucyjnego, rozkręca na cały kraj nagonkę na ciebie. Na szkołę wysyłana jest kontrola kuratorium, na polecenie "z góry". Do nagonki na ciebie dołącza tzw. Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.

Państwo przyjazne osobom LGBT to nie "lewackie fanaberie". To jest rzeczywistość, z jaką musimy się tutaj codziennie mierzyć.

(Like spod posta może i zniknął po jednym wpisie na Twitterze, ale Web Archive jest pamiętliwe: https://web.archive.org/web/20210407171759/https://twitter.com/AlwaysBeeBrave/status/1379824084079480837 )

#lgbt #transplciowosc #neuropa #urojeniaprawakoidalne #rzecznikprawdziecka
Pobierz tpap - Miej 10 lat, bądź uczennicą w podwarszawskiej miejscowości. Jesteś transpłciow...
źródło: comment_1617819251ttCgbKvwzzvYoJHP6xq7kV.jpg
  • 190
zgodnie z tym co teraz wiadomo, jest dziewczyną


@tpap: Zgodnie z tym, co teraz wiadomo za taką się uważa w wieku 10 lat. Ostatecznie znaczenie będzie miała tożsamość płciowa w późniejszym wieku i nie bez powodu. Oby ta sytuacja miała inne rozwiązanie

ja osobiście znam różne osoby, które nie mają z tym żadnego problemu


@tpap: niestety ale nie ma to większego znaczenia w dużej skali. Ilość mężczyzn zainteresowych związkiem z
@peja_ricardo12:

wez idz do spania xD 10 latek w sferze zawodowej wie co ma robić xD co za odpad intelektualny, #!$%@? jak potłuczony xD


nie każdy. ja wiedziałem. a teraz rozpędź się i walnij tym pustakiem ponad szyją w mur (to na Twoim poziomie).

Co do wyboru płci - ja myślę ze okres dojrzewania to początek "czajenia" o co chodzi z siurkami i pusiami xD wcześniej to tylko sranie do glowy
@matejkoo:
Odpowiadam - homoseksualizm przestał być uznawany za jednostkę chorobową na skutek referendum przeprowadzonego wśród członków Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Tyle, że referendum zostało wymuszone przez samych członków rzeczonego Towarzystwa, którym nie spodobała się decyzja jego zarządu o wykreśleniu homoseksualizmu z listy zaburzeń psychicznych podjęta na podstawie rzetelnych badań naukowych. Petycję o jego przeprowadzenie zainicjował Charles W. Socarides i udało mu się zebrać około 200 podpisów. On i jego kolega, Harold Voth,
nie, nie Ty, źle napisałem - chciałem obalić od razu argument, który padł tutaj w mom kierunku już kilkukrotnie i nie mam na niego siły.


@secret_passenger: Spoko. W każdym razie widocznie moje osiedle było upośledzone, skoro siedzieliśmy w piaskownicy w wieku 10 lat XD
zgodnie z tym co teraz wiadomo, jest dziewczyną. Jeśli tożsamość płciowa będzie w przyszłości inna, to nie ma problemu z tym, żeby po prostu wrócić do imienia przypisanego przy urodzeniu.


@tpap: aha... i ile razy w ciągu swojego życia ma zamiar to robić? 2? 5? 10? 100? A ile razy zmieni sobie płeć "bo ja tak kcem"? Co z terapiami hormonalnymi? Co z operacjami? Mało jest ludzi, którzy tych zmian żałują?
@czopek-wykopek: Nie decydują o dziecku, a przysługuje im władza rodzicielska (nie prawo własności) i szeroko pojęty obowiązek alimentacyjny. Rodzic musi dbać o rozwój dziecka, ale nie nim bezwzględnie sterować, a pilnować, żeby nie szło w złą stronę. To nie jest żadna ideologia, a polskie prawo rodzinne - jedną z dyrektyw wychowania jest konieczność brania pod uwagę podmiotowości dziecka i - kolokwializując - jego zdania w wielu aspektach, jednakże w rozsądnym zakresie.
Ja #!$%@?, co za dyskusja! To dziecko ma ewidentnie zaburzenia osobowości i to trzeba leczyć, jak również należałoby przyjrzeć się jego rodzinie. To co się dzieje ewidentnie nie jest normalne. Tym bardziej nie jest normalne utwierdzanie tego dziecka w poglądzie, że wszystko jest w porządku i od dziś jest Agnieszką, bo tak sobie wybrało (a za 2 dni może być znowu Tomkiem). To jest #!$%@? jego psychiki i nic więcej. A jak
aha... i ile razy w ciągu swojego życia ma zamiar to robić? 2? 5? 10? 100?


@bregath: u dzieci to się potrafi zmieniać, dlatego jednym z kryteriów do stwierdzenia transpłciowości przez lekarza jest dysforia trwająca przez co najmniej 2 lata.

Co z terapiami hormonalnymi? Co z operacjami?

Gdybym był rodzicem to bym wytłumaczył, że to, czy jest dziewczyną czy chłopakiem to sobie może decydować, jak będzie po okresie dojrzewania, a nie
Pobierz tpap - > aha... i ile razy w ciągu swojego życia ma zamiar to robić? 2? 5? 10? 100?
...
źródło: comment_1617836819ndEKUfHhqhRMndBuEVU2sN.jpg