Wpis z mikrobloga

Miej 10 lat, bądź uczennicą w podwarszawskiej miejscowości. Jesteś transpłciowa, używasz innego imienia niż w dokumentach, więc była posłanka, sędzina tzw. Trybunału Konstytucyjnego, rozkręca na cały kraj nagonkę na ciebie. Na szkołę wysyłana jest kontrola kuratorium, na polecenie "z góry". Do nagonki na ciebie dołącza tzw. Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.

Państwo przyjazne osobom LGBT to nie "lewackie fanaberie". To jest rzeczywistość, z jaką musimy się tutaj codziennie mierzyć.

(Like spod posta może i zniknął po jednym wpisie na Twitterze, ale Web Archive jest pamiętliwe: https://web.archive.org/web/20210407171759/https://twitter.com/AlwaysBeeBrave/status/1379824084079480837 )

#lgbt #transplciowosc #neuropa #urojeniaprawakoidalne #rzecznikprawdziecka
tpap - Miej 10 lat, bądź uczennicą w podwarszawskiej miejscowości. Jesteś transpłciow...

źródło: comment_1617819251ttCgbKvwzzvYoJHP6xq7kV.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niochland: niedawno naszła mnie podobna myśl. Cała banda doszła do władzy na hasłach sprawiedliwości społecznej, rozliczenia kolesiostwa i likwidacji układów. Zapomina się, że głównym czynnikiem tamtych wyborów był strach przed migrantami i powszechne oburzenie związane ze zgodą premier Kopacz na przejęcia kilku tysięcy osób z obozów dla uchodźców na południu Europy.
Strach przed nimi dał sisiorom większość. Trochę kijowo, że tak prosta emocja wrzuciła nas w to talibańskie bagno. Niczym
  • Odpowiedz
@tpap Żałosne jest to że jak by nie wyglądała rzeczywistość, to co bardziej zatwardziali umysłowo wykopowicze nawet nie doczytają do połowy informacji/artykułu a już bedą wysuwane tezy w stylu: "pewnie rodzice zmusili", "a skad to dziecko moze wiedzieć co ono chce, przecież dzieci sa głupie" albo jeszcze że "lekarz sie c---a zna i w imie marksizmu kulturowego to robi". Meh ()
  • Odpowiedz
udawanie że tożsamość płciowa tego dziecka już się wykrystalizowała jest błędne


@Wap30: zgodnie z tym co teraz wiadomo, jest dziewczyną. Jeśli tożsamość płciowa będzie w przyszłości inna, to nie ma problemu z tym, żeby po prostu wrócić do imienia przypisanego przy urodzeniu.

lekkoduszne liczenie na to że faktycznie mamy do czynienia z tym zaburzeniem jest nie na
  • Odpowiedz
Nie rozumiem natomiast całkowicie entuzjamu postępowców


@Wap30: Entuzjazm to jest raczej wsrod prawicy, ze moze go zachowaja od zepsutej wg nich ideologii. A jak sie zabije? To c--j na co drazyc temat. W koncu zycie jest najwazniejsze, no chyba ze sie urodziles inny to wtedy nie
  • Odpowiedz
@M0nty: mnie fascynowało zawsze ze np wśród korwinowcow zawsze było podejście ze rodzic może z dzieckiem wszystko robić - wysłać do pracy, bić, uczyć czego chce... no chyba ze pozwoli dziecku mieć taka seksualność jak czuje, to wtedy nie
  • Odpowiedz
Mam córkę w identycznym wieku i jestem bardzo ciekaw, jak stwierdzono i zdiagnozowano to dziecko. Nie mówię, ze nie ma takich przypadków albo ze trzeba je negować, ale... 10 lat to bardzo wcześnie. W tym wieku dzieci nie maja jeszcze rozwiniętej ani fizyczności, ani w pełni mózgu. Dlatego daleko mi do stanowiska z którejś ze stron - jedna będzie to całkowicie negować, druga wykorzystywać jako dowód. Niemniej interesują mnie szczegóły, bo często
  • Odpowiedz
jeśli Ty w wieku 10 lat nadal bawiłeś się w piaskownicy, to doskonale wyjaśnia to "poziom" tego Twojego komenarza


@secret_passenger: Akurat nie przesadzajmy, w mojej okolicy jak mieszkałem na starych dobrych Nałkowskich, dużo dzieciaków lubiło piaskownicę. Każdy dorasta inaczej.
  • Odpowiedz
@niochland: To juz nie wazne czy jestes lewakiem czy prawakiem ale jak czytam takie posty to ja nie wiem czy to jest rolling czy choroba psychiczna, mozesz mi wytlumaczyc jak mozna byc tak poteznym idiota, to juz nawet nie chodzi o strach, ale jesli rzeczywiscie uwazasz ze polscy katolicy sa mniej przewidywalni od plemiennych ludow malej azji ktorzy np wpadaja w panike na widok myszy lub psa(ktorego nalezy np. skopac)
  • Odpowiedz
@tpap Takie decyzje powinny zostać podjęte bardzo ostrożnie i w stosunku wobec dojrzałych osób, nie wobec dzieci.
To co teraz się dzieję będzie miało ogromny wpływ na umysł tej młodej osoby a winę ponosi przede wszystkim postępowa na siłę rodzina oraz katopis.
Nie wiem kim jest to dziecko ale po prostu mu współczuję, jest efektem wojenki politycznej i nie sądzę by wyszło by mu to na dobre.
  • Odpowiedz
@tpap: Co może 10 letnie dziecko:
-Zmienić płeć
Czego nie może 10 letnie dziecko:
-Pić alkoholu
-Palić papierosów
-Kupić cukierków
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik:

a jak wybierasz tych specjalistów, którym ufasz? Na przykład dwóch profesorów z danej dziedziny ma różne poglądy na jakiś temat, obaj są specjalistami, niewątpliwie...


takie sprawy jak hemafrodytyzm to nie jest odkrycie XXI wieku. nauka opisywala takie przypadki już od dawna. dopiero jednak teraz (niektóre) społeczeństwa są bardziej otwarte na to by w okresie przejściowym ta osoba nie czuła się dyskryminowana, a lekarze mają narzędzia do tego by w takich przypadkach dobrze
  • Odpowiedz
@DIO_:

Akurat nie przesadzajmy, w mojej okolicy jak mieszkałem na starych dobrych Nałkowskich, dużo dzieciaków lubiło piaskownicę. Każdy dorasta inaczej.


tak dla przypomnienia - zgodnie z "rozkładem jazdy" dziecko 10-letnie chodzi już do IV klasy szkoły podstawowej.

nie wmawiaj mi znow tego Harwardu - ja mając 10 lat chętnie majsterkowałem z dziadkiem, budowałem szałasy. robiłem łuki, kusze, latawce, ale zapewniam Cię że NIE bawiłem się w piaskownicy. i żaden z
  • Odpowiedz