Wpis z mikrobloga

Ludziska pomóżcie znaleźć auto idealne.

1. Najczęściej jeżdżę po mieście. I parkuje na małych parkingach. Więc odpadają suv, miniwan, combi itd. Coś małego góra średniego.

2. 2 - 4 razy w miesiącu strzelam dłuższą trasę autostradą. I marzy mi się. Aby:
- Zapiąć tempomat na 140
- Jednocześnie aby w aucie było cicho i silnik nie umierał przy takiej prędkości
- Oraz aby spalanie nie wybiło w kosmos
(więc jednak taki mały silnik nie może być)

3. Auto używane 1 - 3 lat powinno mieć w chwili zakupu.

Jestem na prawdę leszczem jeśli chodzi o motoryzację więc liczę na rady bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

#auto #auta #samochody #motoryzacja
  • 10
  • Odpowiedz
BMW serii 1 z 2.0 dizelkiem. Jedyna wada to ze przed zakupem wymaga zmierzenia się z polskim rynkiem używanych BMW, który no jest jaki jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Turysta10: Nie wiem jaki budżet ale zerknij na corolle 1.8 hybryda. Po mieście spalanie będziesz miał między 4-5 litrów (tutaj najczęściej jeździsz), w trasie przy tempomacie na 140 spalanie w okolicach 6.5-7

Tylko musiałbyś się wybrać na jakąś jazdę próbną żeby ocenić czy przy 140 km/h poziom hałasu jest dla Ciebie ok czy jednak zbyt głośno :).
  • Odpowiedz
Jeśli Ci nie przeszkadza jeżdżenie Oplem i nie masz jakiegoś bardzo dużego budżetu, to Astra J A14NET/A16NET

Małe ale nie za małe, w full opcji masz czujniczki i kamere cofania więc do miasta jak znalazł, na autostradzie sobie też da radę, utrzymanie tanie jak na względnie nowy samochód.

A sorry nie doczytałem punktu 3 xD To nadal Astra tylko K z 1.4T
  • Odpowiedz
@Turysta10: Polecam ci bmw 118i. Te auto były tłoczone masowo i flotowo wiec jest ich mnostwo na rynku. F20 jest mniejsze w środku przez rwd ale zajebiscie jezdzi, a f40 gorzej jezdzi ale jest przestronne (i droższe przez swój wiek).

Nie znajdziesz bardziej dopracowanego auta jesli masz kaske zeby wydać troche wiecej niz na astre. Wlasnie zrobiłem trase x1 z tym silnikiem i jadąc 160km/h miałem spalanie srednie na poziomie 8.8L.
  • Odpowiedz