Wpis z mikrobloga

Pracuje jako rekruter w branży IT.
Czego wiele juniorów nie ogarnia, że dziś nie ma pracy dla nich za 15k.
Dlaczego? Dziś wielu młodych jest po prostu... nie przyuczonych do zawodu.
Weźmy złote pokolenie informatyków którzy ukończyli uczelnie techniczne w latach 1998-2009.
Oni tej informatyce poświęcili całe życie. Nie jeden pierwszoroczniak miał za sobą poważny projekt w pascalu czy basicu. Kadra akademicka składająca się z przekwalifikowanych fizyków i matematyków zmuszała do samodzielnego szukania wiedzy - coś, co w pracy w IT jest FUNDAMENTEM.
A dzis co? Ktoś w maturalnej klasie stwierdzi, że idzie na hehe informatykę i weź mu daj 8k na start jako junior.
Ludzie... pokory....

#informatyka #praca #pracait
WyslijNaPwUlubionegoMema - Pracuje jako rekruter w branży IT. 
Czego wiele juniorów ...

źródło: comment_16176399670AzLmittaiNglo83insBx8.jpg

Pobierz
  • 85
@4ntymateria: To jest nawiązanie do tego o czym pisze. Do lat kiedy informatyka była niejako stylem życia. Ja sam kiedyś miałem cały pokój zawalony gratami z PC, często szukałem informacji jak coś zrobić w bibliotece, z książek o elektronice. Nie wspomnę o starych PC na których uczyłem się pascala czy basica.Chociaż po jakimś czasie stwierdziłem, ze to nie dla mnie i zostałem nikim( ͡° ͜ʖ ͡°) ale
@AutismoHarbinger: 8 k brutto to 5 netto , tak?
wynajem kawalerki 2500 miesięcznie
parking 100, OC AC auta to potrafi być 2000 jak zarejestrowany w Wawie rocznie (200 miesięcznie)

jak się nie ma odziedziczonego mieszkania ale np. kredyt lub wynajem to wychodzi mniej więcej 2500

czyli z 5 zostaje POŁOWA, de facto żyje się za 2500 nie mają mieszkania po dziadku/babci

koszt kredytu i mieszkania - mam mieszkanie 35m2, praga, nie
@kk_ll: dokładnie a osoby spoza IT - ja np. jestem inżynier kolejnictwa, pracodawcy oferują 3 tysiące,
w IT jeszcze można dychę zarobić a inżynierowie mechanicy, ludzie w urzędach, w kulturze, w instytutach badawczych etc. to pensje na poziomie 3 tysi - weź się od rodzica wyprowadź jak zarabiasz tyle ile kosztuje wynajem, telefon, internet i bilet miesięczny razem - bez jedzenia, bez ubrań, bez czystości
popatrz na oferty poza IT - nie dziwne, że ludzie idą do IT, skoro cała reszta pracodawców oferuje tyle pensji ile wynosi wynajem kawalerki plus rachunek za prąd nawet bez kosztu jedzenia


@vilas: To chyba w Polszy, bo w całej UE mogę od ręki zacząć wymieniać zawody, które dają godne życie. Wystarczy się ogarnąć jako dziecko, co chce w życiu robić, a nie obudzić w wieku 25-30 lat że Filologia Polska
@vilas: 8k to 5.5k netto.
Jak mieszkasz samemu, i wynajmujesz, to nie powinieneś jeździsz autem do pracy.
Nawet jeżeli byś miał kiepską komunikacje z miejsca zamieszkania do pracy, to po prostu się przenosisz.
A Warszawa akurat dobrze skomunikowana jest.

Kawalerkę za 2000 z opłatami znajdziesz, jak się postarasz to i za 1500.

Zostaje Ci 3.5k.
Żywność to 30 zł dziennie, albo i mniej.
Kosmetyki podstawowe to jakieś 100 zł - 200
@AutismoHarbinger: Albo masz auto za 1k/ms minimum, albo masz kawalerkę za 2,5k minimum z metrem.

Poza tym, laptop poleasingowy, telefon za 1k. To jest właśnie polactwo, zamiast myśleć jak zarobić więcej to myślenie o tym gdzie przyciąć na pieniądzach. Ale to samo jest w projektach, zamiast zaprojektować coś dobrze to jest myślenie jak zrobić szybciej i taniej, a potem płacz bo co 2 lata przepisywanie i zespół cały odchodzi. Ha tfu.
@kk_ll: i co on chce jeść i jakiego raka dostać jak 30 złotych dziennie na jedzenie

burger po drodze kosztuje tyle , bo tam jest wołowina a nie papier toaletowy, gówno, i trociny

opakowanie łososia dzikiego 70 czy 90 gram to 15 złotych - mówię o łososiu nie z hodowli z antybiotykami i zmutowany

szynka naturalna, włoska a nie na polepszaczach skrawki gmo mom to 13 złotych za 8-10 deko -
@vilas: No jak zamiast gotować, stołujesz się kateringiem to nie dziwota że 30 zł Ci nie starczy.

@kk_ll: Laptop poleasingowy to żadna ujma, tak samo telefon za 1000zł. Większość osób nic nie ma z tych droższych modeli, tylko na pokaz kupują.
Zresztą polesingowe rzeczy do RiGCz.
Bo po 1 nie tworzysz śmiecia, po 2 dla większości osób zupełnie wystarczy, po 3 biznesowy laptop poleasinowy lepszy od konsumenckiego 2x droższego jeżeli