Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budowadomu #budujzchaferem #budujzwykopem

https://www.extradom.pl/projekt-domu-dn-021k-WAM1279

Witam,

Buduję taki domek jak na zdjęciu i w linku i znowu ludzie zaczynają mieszać mi w głowie:

1. Na parterze między oknami są albo bonie albo wypustka ze styro pokryta tynkiem. Ciężko ocenić, ale raczej wypustka.
Ci od elewacji mocno doradzają, żeby nie robić tego schodka, bo będzie się tam gromadził brud. Czy faktycznie lepiej to zrobić na płasko?

2. Kobieta chciałaby znowu bonie na piętrze między oknami, ale spece od elewacji się z niej śmieją, i mówią, że to brudownik.

3. Różni ludzi doradzają nam, że dom cały na biało będzie nudny i koniecznie trzeba którąś ścianę przemalować na szary kolor, albo zrobić inne wejście, albo chociaż garaż przemalować na inny kolor.

Liczę na Wasze cenne rady.
Sam mam upośledzony zmysł estetyczny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_16176190019bj9Jr372NHjTziu0li0Cp.jpg
  • 9
@mam__pytanie: masz wizualizacje, to pomaluj sobie elewację na jakiś kolor w ps albo Gimpie i zobaczysz :) prościej się nie da.
ja tak u siebie zrobiłem (tyle, że musiałem robić zdjęcia już ocieplonego domu) i ostatecznie zrezygnowałem z większości pierwotnie planowanych "akcentów".
@mam__pytanie: odpowiedziałeś samemu sobie i nikogo nie zawołałeś :)
powiem Ci tak, dom wygląda nowocześnie, ma prawie płaski dach, nieregularną bryłę, 2 pełne poziomy itp. - nie jest to coś, co spotykamy najczęściej na wsiach czy przedmieściach, wygląda raczej bogato.
Cała biała elewacja jest trochę nudna (te bonie właśnie trochę łamią ten efekt, i dobrze), ale też trochę bardziej klasyczna, jak dodasz jakieś kreski czy garaż na szaro, to może to
@mam__pytanie: Trochę piszesz mało przejrzyście. Jeśli Ci chodzi o schodek przed domem to zwróć uwagę jak robią sąsiedzi w okolicy. Tutaj kierowałbym się praktycznością, a nie estetyką. U siebie robi podwyższenie 34cm.
Lepiej żeby domu nie zalewało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W okolicy też wszyscy budują ciut wyżej.