Wpis z mikrobloga

@bambaryua: Dzikie wysypiska należy zgłaszać tutaj https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html dzięki temu służby mają możliwość namierzenia sprawców. Oczywiście kilka śmieci wyłowionych z wody zasługuje na samodzielne zebranie ale jakbyś kiedyś zobaczył tego więcej w lesie to zgłoś. Możliwe, że w stercie leży paragon lub jakieś dokumenty z adresem i wtedy sprawca dostanie mandat.
@bambaryua: ja miałam dzisiaj bekę. Poszłam na spacer, w okolicy nowobudowanych bloków taki śmietnik na trawniku jakby tam menele non stop urzędowali. Po prostu trawa usiana śmieciami... Nigdy nie zrozumiem jak można taki syf zrobić i zostawić. Podziwiam za inicjatywę.
Szanuje, też mnie to #!$%@? niemiłosiernie i sam ostatnio zacząłem zbierać śmieci wychodząc do takiego jednego lasku z psem. Już uzbierało się się kilka siatek śmieci do odebrania.

Po zebraniu się większej ilości śmieci mam dać cynk do MPO i śmieciarka ma odebrać te worki z wyznaczonego miejsca.
Co ciekawe MPO w Krakowie nie robi z tym problemu- wszystko da się mailowo załatwić.