Wpis z mikrobloga

@Gracqn: dobre geo, tylko szkoda że wrzucają tam tego dziadowskiego SX'a a nie Deore.
Niemniej jednak, niech długo służy i dobrze się sprawuje.

  • Odpowiedz
@marekmarecki: Na teren idealne, na asfalcie około 15km dają rade, ale na dłuższym dystansie asfaltowym nie próbowałem jeszcze

@red_right_hand: Dość ciężki, ale zauważ że jest to rama kategorii 4 - wzmacniana do haratania po ciężkim terenie - no i pod bike packing gdzie musisz obciążyć dodatkowo ramę w każdym zakamarku :) Rama wygląda na bardzo solidną choć wiele osób narzeka na wygląd spawów, które mnie totalnie nie ruszają
  • Odpowiedz
@Gracqn: jak sie rower sprawuje po dluzszym czasie? Moj wlasnie zostal opozniony o miesiac :( Zamawialem w styczniu, mial byc na 30 lipca bedzie na 1 wrzesnia. Najgrosze, ze nie ma alternatyw i trzeba czekac.
  • Odpowiedz
Jestem Mega zadowolony! Spędziłem nim kilka weekendów na bikeparkach w Bielsku i Szczyrku i byłem mega zadowolony jak sobie daje rade jego geometria osprzęt i koła 29. Oprócz tego wypróbowany na trasach ok. 50-60km po szutrze/asfalcie i również świetnie się na nim jeździ! Geometria idealna na każdy rodzaj tras ;)
  • Odpowiedz
@Gracqn: Dobra to opowiedz po kolejnych miesiącach jak wrażenia :) Jeździłeś na dłuższe trasy asfaltowe? Myślę pomiędzy stoicem a grand canyonem żeby sprawdzał się i na dłużysz trasach asfaltowych i pobawić się w lesie. Co myślisz?
  • Odpowiedz
@reboot: tak się składa że przed stoickiem jeździłem na grand canyonie przez 3 lata, więc z doświadczenia mogę krótko stwierdzić, że jeśli miałbym jeździć częściej po asfaltach niż lesie, a tylko raz w roku w bike parku to brałbym grand canyona. Ale w przypadku częstszej jazdy po lasach lub częstszych wypadów na bike parki nie zastanawiałbym się - tylko Stoic ! ;)
  • Odpowiedz
@Gracqn: Właśnie ja podchodzę do tego tak, że bardziej nastawiam się na rower do lasu: od zwykłych prostych tras "turystycznych" po większą zabawę korzenie, kamienie, letnie zjazdy z tras narciarskich w górach bez jakiś hopek, dużych dropów. Ale chciałbym też na pewno po asfalcie jakieś tripy do 40km zrobić. Więc myślę, że to takie pół na pół.

Podpowiedz mi jeszcze:
1. W stoicu te shimanochy MT200 i Sramy SX eagle
  • Odpowiedz
Ja mam Stoica 3 na SRAM Level T i tak naprawdę czuć, że mogłyby być lepsze dopiero w bike parku, do haratania w lesie nic im nie brakuje, podobnie jak napędowi ;) Grand Canyonem jeździłem sporo i w terenie dużo lepiej sprawuje się Stoic, nie wyobrażam sobie wrócić na widelec 100mm.

Z tego co piszesz jak jeździsz to brałbym Stoica, ewentualnie jak odczujesz braki na hamulcach to zawsze po jakimś czasie można
  • Odpowiedz
Staram się nie jeździć na razie takich tras asfaltowych bo nie sprawiają mi przyjemności, ale w tym roku na pewno zacznę bo dziecko podrośnie i zabieram je do przyczepki na dłuższe wyjazdy ;)
  • Odpowiedz