Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
odlozyles/as na koncie £100k. co robisz z tymi pieniedzmi?

*odlozyles, nie wygrales albo dostales w spadku

#uk

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60673457419888000b5d3307
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym Ojcu Dyrektorowi Rydzykowi oddał, on dobry człowiek jest i wiedziałby jak te pieniądze przeznaczyć dla dobra Kościoła i Polski. Ja dużo nie potrzebuje, na kawałek chleba i szklankę wody to sobie zapracuje a taka zasługa dla Kraju i Boga, może by mi Ojciec Dyrektor rękę dał ucałować, to już świętość chyba od razu by na mnie zeszła i prosto do nieba bym poszedł ..
  • Odpowiedz
@Budo: ile masz obecnie w inwestycjach i jakiego rzedu roczne stopy zwrotu?


@AnonimoweMirkoWyznania: nie powiem Ci ile mam, bo to prywatna wiedza. Stopa zwrotu zależy od roku, ale w 2020 miałem ok 18% na jednym z rachunków. Drugiego jeszcze nie sprawdzałem, do tego na trzecim 25% na koncie Lisa standardowo.
  • Odpowiedz
**tu_OP**: @sh2dov: a kto mowi, ze to duzo? to ty proponujesz zeby z drobniakami rzucac sie w rynek nieruchomosci i to jeszcze remonty ruder z licytacji.
@Budo: rozumiem, ze na LISA tez trzymasz akcje? jak to wyglada w praktyce? to co raz wplaciles juz musisz trzymac do emerytury, ale rozumiem ze akcje mozesz sprzedawac i kupowac tak dlugo jak bilans wciaz zostaje na tym koncie i nie wyplacasz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Ja naprzykład wkładam oszczędności w VWRL (wygoogluj). Obejmuje pewien mix wszystkich gospodarek swiata (dlatego all-cap).
Gdybyś włożył rok temu to dziś dostałbyś +46% (ale to przez covid tak dużo)
2 lata temu to +25%
5 lat temu to +66%.
Ogólnie liczyłbym na zyski około 7-9% rocznie (nominalnie) i blisko zero szansa, że stracisz w długim terminie.
  • Odpowiedz
**tu_OP**: @italian15: a, czyli te mocno promowane na r/ukinvesting FTE w vanguradzie?
@Budo: szybkie, to znaczy ile lat? bo jesli masz zamiar trzymac tam te pieniadze 3-4 lata to stopa zwrotu bedzie porownywalna do tego co wyciagasz na gieldzie z tego co piszesz, wiec gdzie tu sens? 4000 wlozone w tym roku z bonusem 25% oznacza zysk na poziomie 8% po trzech latach...wiadomo, ze pozniejsze wplaty maja lepsze
  • Odpowiedz