Wpis z mikrobloga

Przychodzi babka w kostiumie na kolacje i dostaje rozdeptane bambosze. Brzmi całkiem dobrze. I wygląda.


@Leel00:
Po 1. Przy stroju wieczorowym lub stroju formalnym ta zasada nie obowiązuje. Tu chodzi o "zwykłe" wizyty.
Po 2. Osoba przychodząca w takim stroju musi zadbać aby jej obuwie nie zabrudziło domu gospodarza.
  • Odpowiedz
@jurgenklopp: mnie to tak tłumaczył stary Ślązak (i na Śląsku butów w gościach się nie zdejmuje)
„But jest częścią garderoby i Twojego stroju. Oczekiwanie ściągnięcia butów od gości może kogoś postawić w kłopotliwej sytuacji (np nie każdemu ładnie pachną stopy) a poza tym ściąganie butów to nawyk ludzi ze wsi.
W mieście chodniki są brukowane więc siła rzeczy błota i gnoju się nie naniesie.”
  • Odpowiedz
@paaszczaktaxi:

Ojciec mi opowiadał, że moja pruska prababcia i na mieszkanie na wsi miała sposób. Przed wizytą posypywała podłogę w ganku i izbie drobnym, jasnym piaskiem, więc nawet jeśli ktoś czegoś naniósł łatwo można było zmieść.
  • Odpowiedz
@jurgenklopp: Anglia bawi, bo tam kazdy m2 domów i mieszkań jest o-----y puchatą wykładziną. Weź te dywany pierz potem po każdej imprezie :| Ogólnie jak ktoś ma dywany w domu to w----------e się w butach jest problematyczne
  • Odpowiedz
„But jest częścią garderoby i Twojego stroju. Oczekiwanie ściągnięcia butów od gości może kogoś postawić w kłopotliwej sytuacji (np nie każdemu ładnie pachną stopy) a poza tym ściąganie butów to nawyk ludzi ze wsi.

W mieście chodniki są brukowane więc siła rzeczy błota i gnoju się nie naniesie.”


@paaszczaktaxi: Na pewno nie na Górnym Śląsku.
  • Odpowiedz
@veldrinn ja jak idę do kogoś bardziej oficjalnie i muszę iść w butach do stroju to zabieram ze sobą na przebranie takie z czystą podeszwa. I ja mam wygodnie i nie syfie gospodarzowi
  • Odpowiedz
@paaszczaktaxi chodniki są brukowane i nie ma na nich piasku, ziemi, odchodów , wody i innego syfu- no oczywiście xD

Tak, może to kogoś postawić w kłopotliwej sytuacji ale to już nie te czasy że masz dziury w skarpetach. Nieprzyjemny zapach stóp to już też nie problem bo jak chcesz to zlikwidujesz.
  • Odpowiedz