Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy warto robić prawo jazdy kat.C+E mając 26 lat? Boje się, że jak teraz zrobię to za kilka lat będą autonomiczne ciężarówki i zostanę z ręką w nocniku.

#transport #bekaztransa #zycietruckera

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6066523f419888000b5d3228
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 43
w dobie kryzysu wróciłem za kółko z "przymusu" to teraz robię C+E, żeby mieć dupochron na życie gdyby sytuacja na rynku miała się już totalnie rozlecieć.


@bkwas: obecnie jeździsz solówką? Z ciekawości, jakie warunki są na samej kategorii C?
@retlover: U mnie specyficzna sytuacja bo sam wystawiam fakturę na "wynajem kierowcy" więc nie mam zwykłej umowy o pracę.

W moim przypadku 350brutto na każdy dzień jeżdżacy, niezależnie ile wyjeżdżę, więc szału nie ma, na rękę wychodzi trochę ponad 260zł.
Ale specyfika pracy też inna, bo często mam krótkie trasy i kończę pracę po 4-6 godzinach, choć czasem spędzam też 12h za kółkiem jak się sprawa skomplikuje. Jeżdżę w ten sposób
@AnonimoweMirkoWyznania: autonomiczne ciężarówki to może za 50 lat będą jeździć po Europie. To nie Stany czy Australia, że masz 1000km prostej drogi. W Europie jest to bardzo skomplikowany temat z uwagi na zagęszczenie ludności, prawo i charakterystykę dróg. Żeby dopuścić ciężarówki autonomiczne w ruchu międzynarodowym to trzeba dojść do porozumienia na gruncie prawnym a w EU to będzie trudne. W pojedynczych krajach na zakwalifikowanych trasach pewnie zostaną wypuszczone, ale to jest