Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie jest to wpis kierowany do osób z IT.

Wrocilem na święta do polski (test pcr robiony i negatywny) i spotkałem się że starymi znajomymi z poprzedniej pracy w mieszkaniu które wynajmuje we #wroclaw

Niestety po paru piwach powiedziałem im że moim planem jest być niezależny finansowo po 40 i nie ma szans bym chodził do pracy po 40. Wszyscy byli zdziwieni że jak to tak? Że przecież to niemożliwe i żebym głupot nie gadał. Wszyscy pracują albo w bnym albo w Cs albo w ey. Ja również pracuje w korpo za granicą ale nie jest to ssc.

I teraz Pytanie do starszych Mirków z roczników 75-95. Czy naprawdę chcecie pracować aż do emerytury? Czy naprawdę przy statystykach gdzie 40% Polaków co nie dozywa emerytury chce wam się poświęcać ten limitowany czas na ziemi na siedzenie przed biurkiem robiąc bullshit job?

Oczywiście osoby które są na jdg albo pracują w it to wiadomo, oni są świadomi rentierstwa i kupują mieszkania pod wynajem albo inwestują na giełdzie. Ale to jest promil wszystkich osób co pracują.

Czy nie lepiej śpiąc 4 litery i zapieprzać jak najwięcej by do 40 lub 45 roku mieć parę milionów poinwestowane I już nigdy nie pracować? Moc wstawać o 10, moc podróżować, wolontariat, pomagać, pisać książki, oglądać filmy.? Wy naprawdę (tak jak moi koledzy z pracy) nie wyobrażacie sobie innego życia aniżeli bezsensowna praca za parę tysięcy, kredyt hipoteczny, dom z grillem pod miastem?

#pracbaza
#korposwiat
#emigracja
#pytanie
#gospodarka

Co to bullshit job? https://www.vox.com/2018/5/8/17308744/bullshit-jobs-book-david-graeber-occupy-wall-street-karl-marx

PS. Dla osób które chciałyby się porównać lub wypytać jak mi idzie. 30 lat, 1,2m zainwestowane, mieszkanie wynajęte, zero zobowiązań. Mój cel FIRE to 8m złotych. Emerytura w Polsce lub w podobnym kraju za 12 lat.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6063b968ccdad9000aaf5392
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 23
  • Odpowiedz
OP: @bartosaq: postępowanie francuza oznacza dwie rzeczy. Jedna ze jest nudnym człowiekiem i nie wyobraża sobie życia bez pracy a mógłby przecież być wolontariuszem lub zwiedzać świat. Pomagać szkoląc innych że startupow lub pomagając w domach dziecka

A druga to taka że Polska dla niego to tani, bezpieczny kraj wiec te pieniądze że sprzedaży starcza mu na dłużej. Inaczej mówiąc expatfire

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
  • Odpowiedz
NagaAnia: Tak, chcę. Praca jest moją pasją, sprawia mi przyjemność i jest bezpośrednio związana z moimi zainteresowaniami. Do tego, jest to praca na uczelni, więc mam te dwa miesiące wolnego każdego lata (jeśli cały rok pracuję i nie zrobię sobie zaległości z pisaniem, czytaniem itd.) więc nie koliduje to z moim innym hobby, jakim są podróże (2 miesiące w trasie każdego roku wystarczą).
Dlatego zamierzam pracować minimum do 70, najlepiej w
  • Odpowiedz