Wpis z mikrobloga

@Hasha: a gówno prawda. Po prostu Kodeina to opioid, a dekstrometorfan to psychodelik. Także każdy może sobie wybrać na jakiegoś tripa chce się udać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja po acodinie latałem nad górami razem z łóżkiem. Ale nie polecam dzieci zabawy z aptecznymi specyfikami, od lat gówna nie tykam.
  • Odpowiedz
@Shatter potwierdzam, thiocodin to najlepszy lek na suchy kaszel. Kiedyś miałem dość często taki rodzaj kaszlu i przez te cpajace szury pewnego dnia odbiłem się od ściany, jak mi w aptece nie chcieli sprzedać kilku paczek thicodinu i pani dziwnie na mnie patrzyła.
A byłem wtedy w takim wieku cpunskim właśnie 19-20 lat. Dopiero po kilku latach dowiedziałem się, że ktoś to cpa i skojarzyłem fakty.
  • Odpowiedz
@arekop100: jeżeli nie masz przeciwskazań do stosowania kodeiny/morfiny to nic Ci się nie mogło stać.
Kodeina do zażyciu ulega demetylacji w wątrobie przy udziale cytochromu CYP2D6 i w tymże procesie dochodzi do konwersji kodeiny do morfiny.
Morfina to chyba wiadomo jak działa - wspaniale i cudownie mówiąc po krótce, więc generalnie jest to substancja(kodeina) która służy dzieciom w wieku gimnazjalnym do odurzania się morfiną. W dłuższej perspektywie jest to nieopłacalne, bo
  • Odpowiedz