Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zarabialem 7000zl miesiecznie brutto w podrzednym korpo, teraz znalazlem nowa prace za 12 tys. miesiecznie. Ja juz ucieszony, myslalem ze pana boga za nogi zlapalem.
A potem zobaczylem jak wygladaja realia w drugim progu podatkowym...
Przez styczen-sierpien 872 zl podatku, pazdziernik grudzien praktycznie 3x tyle.
Ja pierdziele. Zarabiacie sobie 8.5k na reke, a na swieta zaskoczenie - przychodzi wam 1500 zl mniej.
Poszedlbym na b2b ale niestety moja branza to nie jest IT wiec nie ma takiej moziwosci.
#podatki #gorzkiezale #pracbaza #korposwiat #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #606233a2ccdad9000aaf51fe
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zarabialem 7000zl miesiecznie brutt...

źródło: comment_1617063692EEGzGuRgL60RpU9aywFzUy.jpg

Pobierz
  • 174
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bisu: ale chodzi o bycie samotnym ojcem, tu jest o wiele większy zysk bo wtedy zamiast płacić 13k nie place nic albo nawet mi zwracają jakieś parę groszy. Jak odlicze dwójkę dzieci od podatku to nadal muszę oddać 9k.
  • Odpowiedz
@gatineau taaak, nie kara? To dlaczego jak ide do drugiej pracy to place podatek raz do roku tak d------y ze rzygać się chce? Na siłę tłamszenie ludzi żeby nie mogli się dorobić, limity i dziadostwo które opisujesz to bajka która nie dotyczy wielu ludzi, większość jest tu dla kasy o jak największej, a podatki po 60%+ A 44h w tygodniu to p--------y żart i tylko leniwe kluchy które chcą "jakoś żyć"
  • Odpowiedz
limity i dziadostwo które opisujesz to bajka która nie dotyczy wielu ludzi, większość jest tu dla kasy o jak największej,


@v1lk: ? o jakiej większości mówisz? Polakach pracujących na jakichś farmach?

Uwaga info: większość ludzi tu się urodziła i sobie żyje w swoim własnym kraju i to ta większość ustawia reguły pod siebie.

Nikogo w sumie nie interesuje czy gastarbeiterzy będą mogli sobie pracować po 60 godzin czy nie. Prawo
  • Odpowiedz
@gatineau pisane pod Holendrów, większego żartu nie widziałem dawno xD

Kazdy kogo znam a mówi po holendersku nie ma g---o pracy, za g---o minimalną, a wszyscy Ci poniżej poniżej j----a choroba która ma tam zostać nie bez powodu, ty myślisz że na bogatych dzielnicach ktoś by chciał patusa z rodzinką xD? Nie, ma gnić w normalnych dzielnicach a najlepiej na pokojach po dziesięciu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
To jest karą za chęci chęci pracy, jeżeli tego nie rozumiesz jesteś tak samo glupi jak Ci o których tu pisze ( ͡º ͜ʖ͡º)


@v1lk: nie, to jest "kara" za zaniżanie lokalnych standardów pracy. Holandia to nie miejsce w którym pracuje się ponad 44 godziny, po prostu.
  • Odpowiedz
@v1lk: mieszkałem kiedyś w Kanadzie, ja sam jestem specjalistą więc żyłem jak pączek w maśle ale moja żona niestety w wyniku emigracji straciła użyteczne skille a jej jedyną użyteczną tam umiejętnością pozostała znajomość języków obcych.

Więc zatrudniła się na lotnisku, akurat pod Toronto jest YYZ, jedno z największych w NA.

Warunki pracy to był dramat: harmonogram ustalany z tygodnia na tydzień więc nic nie idzie zaplanować, urlopów nie można brać na dalej niż 1 miesiąc do przodu bo system do układania grafiku tego nie ogarnął a jak żona coś tam wspomniała szefowej o tym to jedyne co usłyszała to "you European people always complain". No pewnie, jak się nas porówna z Meksykańcem który w domu miałby 10 godzinny dzień pracy i pracującą sobotę a słowo "urlop" zna tylko z filmów to tak
  • Odpowiedz
No jak nie jest jak powyzej 85 juz ci odcinaja 32%


@arbofi: ale jest limit 30 krotności składki ZUS. Także październik - grudzień nie płacisz 1500zl na ZUS i wychodzi na zero.
  • Odpowiedz
co trzeba umieć, aby zarabiać 12k?


@Chicane: jedno z wymienionych: projektować budynki w autocadzie, nawigować statkiem, programować w dowolnym języku, leczyć ludzi jako specjalista od danej choroby, znać się na rynkach finansowych z wiedza pozwalająca generowac przynajmniej 20k zysku dla pracodawcy, spawać konstrukcje stalowe, kopać w piłkę przynajmniej na poziomie ekstraklasy, handlować prochami i nie dać się złapać ( ͡° ͜ʖ ͡°), operować żurawiem na budowie,
  • Odpowiedz