Wpis z mikrobloga

#medycyna #farmacja #szosa #kolarstwo
1. Czy taki lek (potas+magnez) nada się na przeciwdziałanie skurczom podczas jazdy na rowerze? Babeczka w aptece mi taki dała. Na razie ich nie mam, ale chcę profilaktycznie brać, zwłaszcza że piję dużo kawy.
2. Jakie dodatkowe suple polecacie do kolarstwa szosowego? Chodzi o zapewnienie dużej wydolności podczas jazd po 3-4h.

Na siłkę było brane białko + kreatyna i było git.

https://www.doz.pl/apteka/p5179-MagnoKal_Asparaginian_tabletki_50_szt.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@md5sum: magnokał? Oo

Ja kreatynkę sobie też wdupiam, na rower okej, teraz sprawdzę czy bcaa jest jakieś antybombowe, bo potrafią mnie przydusić, ale to od wahnięć cukru, bo po batoniku zawsze lepiej i to niekoniecznie proteinowym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kasin: są tu na tagu kwiatki, które "podobno" zbierają pierwsze szlify z tymi specyfikami, więc nie traktuj tego tak od razu prześmiewczo ( ͡º ͜ʖ͡º)
@md5sum: masz jakieś stwierdzone niedobory czy sobie tak gdybasz?
  • Odpowiedz
  • 2
@Desmosedici Makaron pełnoziarnisty zawsze traktuję poważnie ( ͡º ͜ʖ͡º) A z tymi ananasami w ogóle mnie nie zaskoczyłeś.
Czytałem kiedyś, że w polskim kolarstwie amatorskim i triathlonie ostry doping to jest już poważny problem. Wielu uznanych menedżerów uprawia te sporty, a że w biznesie im wyszło to i tu chcą tego samego. Tylko często nie mają czasu czy ochoty na ciężki trening, za to mają kasę,
  • Odpowiedz
@md5sum: żadne suple szału nie zrobią, byle dostarczać odpowiednią ilość węgli podczas jazdy. Kreatyna może pomóc jedynie w sprintach, na dłuższe jazdy kofeina, beta alanina, sok z buraka (antyoksydanty), ale imo nawet nie warto próbować jeśli nie jesteś w okolicy swojego szczytu formy i bez nastawienia na ściganie. Filmik omawiający kilka suplementów.
  • Odpowiedz