Wpis z mikrobloga

#amantadyna

receptę w chwilę dostałem na dobra-recepta.pl, wystarczy wpisać objawy grypowe w formularzu i za chwilę dostajemy smsa z czterocyfrowym kodem będącym receptą :) z tym idziemy do apteki (sprawdzamy dostępność np. tu https://www.gdziepolek.pl/produkty/82635/viregyt-k-kapsulki/apteki/w-warszawie ) i oto jesteśmy nieśmiertelni ;)

#koronawirus #leczenie #medycyna #covid19 #bodnar #viregytk #lifehack
niech_ktos - #amantadyna 

receptę w chwilę dostałem na dobra-recepta.pl, wystarczy...

źródło: comment_1617028406xVq3qeI8HjEtHL8oNSDraq.jpg

Pobierz
  • 80
@krul_muzynof #!$%@?ą to wszyscy ci, którzy twierdzą że pomaga. Milion badań, żadne nie wykazało skuteczności (poza jednym, które sugerowało nieco lżejsze objawy w postaciach o lekkim przebiegu) ale dalej tłum oszołomów wierzy w cuda i obajwienie Włodka z Przemyśla.
#!$%@? że tysiące ludzi umierają, że jakby miała chociaż minimalna skuteczność to warto by ładować ją tonami a nie #!$%@?ć się z trudno dostępnym i drogim remdesivirem / os9czem ozdrowieńców.
Nieee, lepiej uznać,
@mbasasello: ale wiesz że ruszyły właśnie testy kliniczne z podwójną ślepą próbą żeby to sprawdzić? https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/738,Za-kilka-tygodni-poznamy-wyniki-badan-nad-amantadyna.html skąd wiesz że coś nie działa jak nie było klinicznych testów? Wiadomo za to że remdesivir działa nie tak rewelacyjnie jak na początku uważano a i tak go podają chorym bo nie mają ich czym leczyć. Jakby się okazało że amantydyna pomaga przejść covid lżej to by była zajebista wiadomość.
@would_an_idiot_do_that Ale wiesz, że to nie są pierwsze badania kliniczne nad amantadyną w Covid? Ani nawet nie drugie i nie dziesiąte? Remdesivir działa nie rewelacyjnie i ma duzo ograniczeń. Podobnie jest z osoczem ozdrowieńców. Ale jak napisałaś - podajemy je chorym bo nie ma ich czym leczyć. Więc gdyby amantadyna pomagała choć minimalnie to też byłaby w standardach. A próżno jej szukać. Więc albo nie działa, albo spiseg. Innej opcji nie ma.
@mbasasello: nie no ja nie mówię że to jest dobra próba statystyczna, broń boże. Mówię że znam osoby które się tym posiłkowały oczywiście pod kontrolą lekarza, i w dwa dni nie było śladów objawów ze strony płuc, zostało zmęczenie. Możliwe że przeszły tego covida ekspresowo, dlatego jak pisałam wyżej czekam na wyniki tych badań które się właśnie rozpoczęły w kilkunastu polskich szpitalach bo tutaj będzie i dobra metodologia i dobra próba