Wpis z mikrobloga

@Radus: A jak tam jest z własnością terenu? Może to jego kawałek chodnika? U mnie pod biurem auta mieszkańców kamienicy zajęły teren na parkingi i traktują jak własny, ale gdy dostałem rysunek przynależności terenu do wspólnoty, to mogą conajwyżej wypolerować gwizdek, gdy ktoś im tam stanie, bo wszystko kilka metrów od budynku należy już do miasta.
  • Odpowiedz
@Sappheiros: A co mnie obchodzi z czego ten polski szary i brudny krajobraz wynika? Mnie jako potencjalnego obywatela interesuje jak wygląda infrastruktura w danym kraju, jakie są płace, jaka jakość życia, jaka spójność budownictwa, a nie dlaczego jest #!$%@? i z czego to wynika. Skrajne ubóstwo i zaniedbanie w Kongo też ma swoje podstawy w wydarzeniach historycznych i uwarunkowaniach geograficznych i politycznych, ale co to dokładnie zmienia dla przeciętnego obywatela?
  • Odpowiedz
@pianinka: ludziom pogrążonym w takich kompleksach musi się bardzo ciężko żyć w otaczającej rzeczywistości. No nic, życzę siły i wytrwałości w mierzeniu się z tak postrzeganą rzeczywistością.
  • Odpowiedz
@Sappheiros: Oczywiście, każdy kto się z tobą nie zgadza i to uzasadnia ma kompleksy lub ojkofobię, przykre, że tak się okopałeś w swojej twierdzy, że nawet merytoryczna dyskusja cię przerasta.
  • Odpowiedz
@pianinka: Merytoryczna? W momencie gdy sądziłem, że już nic głupszego dziś nie przeczytam, znów mnie zaskakujesz.
U nas nie można patrzeć nawet na pola i lasy bo "#!$%@? jest tam bilbordami". Za granicą (w domyśle wszędzie skoro nie określiłaś gdzie) jest pięknie, a u nas chlew. No merytoryka aż kipi.
Do tego - nie obchodzą Cię powody takiego a nie innego stanu rzeczy, nie obchodzi Cię to, że ten kraj na prawdę pozytywnie się zmienia z roku na rok. Ludzie którzy odwiedzali Polskę kilkanaście lat temu i ponownie przyjeżdżają teraz, nie mogą wyjść z podziwu jak ten kraj się zmienił. Nie - u nas "#!$%@?" a za granicą pięknie. Wcale nie przejaskrawiłaś naszego bałaganu i nie upiększyłaś zagranicy. Nie, to wcale nie jest ojkofobiczne.

Gówniarskie tupanie nóżką "ja chcę pięknie tu i teraz!" niczego nie zmieni. Rzeczywistość nie zmieni się z dnia na dzień, ani nawet z roku na rok. Nie musi Ciebie obchodzić źródło obecnego stanu rzeczy, OK, ale jeśli nie zaakceptujesz tego, że rzeczywistość wynika z historii to nie będziesz w stanie jej
  • Odpowiedz
@zawisza: z pewnych względów nie będzie zdjęcia.

Teraz jest już lepiej, ale jak nie było parkingu tylko ogrodzenie to naprawdę straż by nie wjechała, a ludzie nie mogli wręcz garaży używać bo zostawało mało miejsca na „wykręcenie”.
  • Odpowiedz