Wpis z mikrobloga

Co myślicie o giełdzie #poloniex? Mam tam konto od dłuższego czasu i zastanawiam się, czy tam nie kupować #bitcoin. Z tego co zdążyłem zauważyć to są dość duże opłaty, jakieś 30 euro przy depozycie ok. 1000 euro, czy to normalne? W sumie - gdzie najtaniej i najbezpieczniej kupić bitcoina zarówno do holdu, żeby przelać sobie na portfel, jak i do tradowania?

#kryptowaluty
  • 12
@thePiter: Do handlu polecam Binance i zasilanie przelewami sepa w euro (można w sumie handlować w euro). Natomiast mają wysokie opłaty za przelew btc (podobnie jak inne giełdy, sprawdź jakie jest fee na sieci), ale niektórzy twierdzą, że na coinbase te opłaty są dużo niższe (nie sprawdzałem).
W sumie - gdzie najtaniej i najbezpieczniej kupić bitcoina zarówno do holdu, żeby przelać sobie na portfel, jak i do tradowania?


@thePiter: https://www.wykop.pl/wpis/54661285/#comment-200730079
coinbase pro i € wpłacone tam nie kartą bo większa prowizja tylko normalnie z konta walutowego lub z revoluta

potem jak chcesz po tradować to kupujesz na coinbase pro xlm, przelewasz w kilka minut na binance i spekulujesz, nie trzeba się weryfikować na binance jeśli nie obracasz tam
@thePiter: jest jeszcze bitpanda gdzie mają tanie wypłaty btc na portfel ale tam nie da się przelać € z revoluta, można tylko z konta walutowego lub np z n26
jak byś porównał zakupy btc za 1000€ to wyszło by odrobinę więcej btc po wypłaceniu ich na portfel z bitpandy pro niż z coinbase pro czy binance
@nicspecjalnego: i wydaje mi się że twoje € wrócą na revoluta po kilku dniach czy tygodniu bo słyszałem o takich historiach. Wpłaciłeś z revoluta € na bitpandę i masz te € widoczne w account na bitpanda?
jak byś porównał zakupy btc za 1000€ to wyszło by odrobinę więcej btc po wypłaceniu ich na portfel z bitpandy pro niż z coinbase pro czy binance


@plaisant: odwrotnie, na coinbase pro jest minimalnie taniej niż na bitpanda pro, właśnie w tej chwili sprawdziłem to różnica jest ok 40 euro (waha się 20-60) co daje 0,01%, a jak sprawdzałem kilka dni temu przy wyższych cenach to różnica była ok 0,01-0,02%
ogólnie bardzo zbliżone te 3 giełdy, coinbase pro, bitpanda pro i binance


@plaisant: tak, dokładnie, zrobiłem bardzo dokładną symulację kosztów i coinbase większa prowizja (0,05 vs 0,15), ale za to przyjmuje Reva który ma taniej i sam btc minimalnie tańszy, koniec końców wychodzi niemalże na to samo i coinbase jak dla mnie wygrywa tylko dlatego że od momentu postanowienia przesłania kasy do zakończenia mija u mnie 30 sek, podczas gdy ten