Wpis z mikrobloga

Mirki, jak mam 22 lata i samochód zarejestrowany wyłącznie na ojca. Przy wyliczaniu składki wychodzi prawie stówa więcej, jak podaję, że będzie dodatkowy kierowca poniżej 26 roku życia - wyłącznie kierowca, nie współwłaściciel. Prawko mam od lipca 2016, więc dobre 4.5 roku, ale nadal jestem gówniarz.
Pytanie - co w praktyce może się stać, jak nie zaznaczę opcji dodatkowego kierowcy, a w coś przywalę?
#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #oc
  • 16
  • Odpowiedz
@CinuLNS na mubi napisali tak.

Z racji tego, że osoby z niewielkim doświadczeniem na drodze powodują zwykle więcej wypadków niż starsi kierowcy, składka ubezpieczeniowa może nieco wzrosnąć. Mimo to nie należy zatajać informacji o tym, że z auta będzie korzystał również młody kierowca (nawet jeśli będą to sporadyczne sytuacje). Gdy spowoduje on wypadek, wszystko i tak wyjdzie na jaw, a właściciela pojazdu czeka rekalkulacja składki
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Tak czy siak lecą po zniżkach, więc tu bez różnicy. Raczej nie robię krzywdy, bo to, ile bym musiał dopłacać, to jakieś chore kwoty w porównaniu do tych kilku % zniżek, które bym nazbierał. Aktualnie jeżdżę autem z 2,5l pod maską, więc różnica była znaczna. Teraz jest to kilkadziesiąt złotych, ale przy zakupie auta to było chyba ponad 5 stów XD Przez covidowe paranoje nie chce mi się bawić w
  • Odpowiedz
@tenportaltodno: To prawie 23 letni karawan Volvo z dieslem VW ładowanym do lawet i dostawczaków XD Nie jest to żaden sportowy #!$%@? ani nic podobnego, ot po prostu trochę więcej litrów pod maską niż w większości aut na drodze, co nie przekłada się na nic oprócz większego OC i ilości oleju przy wymianie XD

@Jestem_Tutaj: Na jakiej zasadzie KC to reguluje? Jako zatajanie prawdy przed ubezpieczycielem? A #!$%@?ąc od mojej
  • Odpowiedz
@CinuLNS przy samym OC nie ma to znaczenia - ubezpieczenie zadziała. Młody kierowca dla TU ma znaczenie przy AC, w którym mogą być zastosowane udziały własny podczas szkody przez młodego kierowcę. OC jest regulowane ustawą i w każdym TU działa na tej samej zasadzie.
  • Odpowiedz
Jako zatajanie prawdy przed ubezpieczycielem? A #!$%@?ąc od mojej sytuacji, co jakby ktoś po prostu komuś pożyczył auto bez wcześniejszego planowania czy też pytania o jego wiek?


@CinuLNS Chyba chodzi o ten punkt z ustawy o ubezpieczeniach i wydaje mi się że nikogo nie obchodzi czy ojciec by wiedział czy nie wiedział że ten któremu pożyczył ma skończone 26 lat, TU pyta czy będzie kierował młody, załóżmy że odpowiedział że nie będzie
  • Odpowiedz