Wpis z mikrobloga

Jaki macie pomysł na to, aby Polska była prosperującym, bogatym krajem z dużymi wpływami na całym świecie (np. media, kultura, muzyka, filmy itd.)?
Ciekawa jestem Waszych odpowiedzi, co wykopkowi politycy mogliby zmienić w naszym kraju? To ważne pytanie.
Proszę o jak najdłuższe odpowiedzi.

#polska #polityka #historia #kultura #rozrywka #emigracja #neuropa #4konserwy #debata #mirkodebata #centryzm #libertarianizm #antykapitalizm #glupiewykopowezabawy i trochę #chlewobsranygownem, ale wiem, że w głębi duszy kochacie Polskę, tylko jesteście rozczarowani. #wincyjtagow #codziennewpisywanietegosamego
  • 38
@shoananas: Ja widzę że jest często na odwrót. Bogaci często robią wałki i wzbogacają się co powoduje, że w Polsce jest chlew, od autostrad zaczynając kończąc na patodeveloperce. W Polsce przede wszystkim należy zmusić instytucje by pracowały tak jak powinny, a jest niestety tak że wiele instytucji jest często na papierze.
@Formbi ? Kapitalizm w rozpasanej demokracji nie ma racji bytu, bo słabym ogniwem jest przekupny urzędnik i z tego powodu korporacje mają się bardzo dobrze. Ograniczając rolę państwa do minimum eliminujesz patologię korupcji i lobbingu, więc korporacje są słabsze, więc żeby przetrwać na rynku, to ich produkt musi się obronić sam.

To nie jest w ogóle idea utopijna, tak jak socjalizmy i komuny, bo nie zakłada bajeczek, że ludzie nie są chciwi