Wpis z mikrobloga

@ipoproblemie:

Ale Ci pomogli kurła :D

Jak ma to być bardziej triathlonowy zegarek to 945 lub 745 (tu do 2500 sobie dokupisz pas jeszcze do mierzenia tętna). Jak chcesz coś większego bardziej zegarkowego to Fenix 5 (najlepiej z szafirowym szkiełkiem). Ogólnie topowe modele garmina bebechami nie różnią się wiele a głównie wyglądem.
@ipoproblemie: Miałem Forerunnera wcześniej 735XT teraz mam Fenixa 6 Pro i polecam jeśli budżet pozwala. Nie wiem jakie sporty uprawiasz ale pływanie, bieganie, rower i ja jestem zadowolony. Bateria na długo starcza i dla mnie do biegania opcja muzyki po bt z zegarka jest genialna bo telefonu nie muszę brać ze sobą.
@ipoproblemie:
Ja używam Fenixa 5 i pod względem funkcjonalności nigdy mnie nie zawiódł. (co ciekawe, jak biegałem na bieżni, to różnica w dystansie podanym przez zegarek i bieżnię wynosiła tylko 200m, a biegłem 8km). Dobrze działa na rowerze, wędrówce w górach, pływaniu na basenie (chociaż czasem zgubi jedną czy dwie długości).

Ale... jest to zegarek duży i ciężki. Ja np. w nim nie śpię (chociaż bym chciał trochę bardziej monitorować sen)
@ipoproblemie:
W normalnych czasach pewnie by się zbliżała premiera 7. Obecnie, ciężko powiedzieć. Ogólnie produkcja na całym świecie ma problemy z materiałami i komponentami od podwykonawców. Przez to też, 7 będzie raczej sporo droższa po premierze niż 6. Póki co, nie ma też żadnej zapowiedzi nowego zegarka.
@diarrhoea: A inna sprawa Garmin ostatnimi czasy sam z siebie pośpiechu nie ma z nowymi modelami jak stare dobrze się sprzedają. Może być na jesień 7 a moze jak niektóre portale przewidują Fenix 6 plus ¯\_(ツ)_/¯.

@ipoproblemie: Jak chcesz coś nowego ze świeżymi bebechami to 745
@ipoproblemie: Fenix 5 to dalej kozak zegarek, o 6tce nie wspominając. Na 7kę warto poczekać, żeby kupić 6tkę taniej ;)

Wątpię, by komukolwiek brakło funkcji w 5tce. W 6tce jest mniej więcej to samo, tylko bardziej doszlifowane, w 7ce będzie też to samo tylko trochę lepiej.

No ale jeśli nie kupujesz kierując się funkcjonalnościami, które potrzebujesz, tylko raczej na efekt "wow" / na prezent - to faktycznie liczy się to co
@ipoproblemie: Nie mam pojęcia czy warto :D Mi wystarcza dobry GPS, HR i timer interwałów. Fajnie mieć płatności. Fajnie mieć wysłanie alertu z zegarka, że coś się stało. Fajnie nie mieć cegły na ręce, więc Fenix odpada.
Więc jak będą tańsze, to kiedyś kupię 745 albo 945 i na bank będę zadowolony.

Czy ty będziesz zadowolony nie wiedząc czego chcesz i patrząc tylko na numerek? Pewnie przez moment tak, bo coś