Wpis z mikrobloga

Na co zwracaliście uwagę przy wykończeniu #mieszkanie?

Czego drugi raz byście nie zrobili, a jakie porady sprawdziły się znakomicie i je polecacie?

Zacznę od popularnych:
- gniazdka - dużo gniazdek
- przemyśl co gdzie będzie, ustal pod to gniazdka oraz światła (główne, nastrój, dodatkowe)
- strefy w kuchni (gotowanie, mycie, spożywka, agd)

Biorę po 200 zł od każdego z Państwa i słucham. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#wykonczenia #remont #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #dom
Kolarzino - Na co zwracaliście uwagę przy wykończeniu #mieszkanie?

Czego drugi raz...

źródło: comment_1616481895pblNSr2HQwjuSVaH84C4X6.jpg

Pobierz
  • 106
Liczyłeś koszty jakie wychodzą po zamontowaniu klimatyzacji? Rozumiem, że głównie prąd + filtry.


@Kolarzino: mam od "nowości mieszkania", więc nie mam pojęcia. Różnicy w rachunkach nie ma dramatycznej pomiędzy latem i zima ;)

A, jeszcze jedno - kosz na pranie w formie głębokiej szuflady w łazience + szafka pod pralkę żeby się nie schylać przy ładowaniu/wyciąganiu prania.
@powaznyczlowiek: niestety liczę się z tym. W sypialni jest sporo światła, w salonie jest jedno okno + duże okno w kuchni, stąd pomysł na wpuszczenie światłą stamtąd za pomocą większego otworu - drzwi przesuwnych.

@BajerOp: @blackphoenix: Suszarkę używałem, lecz wydaje mi się, że trochę niszczyła mi ubrania, aczkolwiek może to nie był jakiś super model. Są też pralko-suszarki, ale nie wiem czy takie połączenie będzie skuteczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kolarzino: jest skuteczne ale nie tak jak dwa urządzenia osobno, zazwyczaj z tego względu, że pralko suszarka ma mniejszą moc susząca i nie jest w stanie suszyć całego wkładu co się pierze. Pranie 7kg suszenie 5kg.
@Kolarzino: Przygotować porządną instalacje pod płytę indukcyjną, nawet jeżeli teraz jej nie będzie. Pomyśleć o kącie dla Roomby (autonomiczny odkurzacz) i zamontować tam gniazdko.

Jak ogrzewanie podłogowe to luz. Jak kaloryfery, to dać jak największe.

W domu odradzam kable ethernetowe. Dobre Wifi mesh wystarczy. Przecież laptopa i smartfona nie będziesz podłączał kablem. No chyba, że twój zawód wymaga kosmicznych prędkości. Ja na WiFi mam realne 200-300Mb/s i mi wystarcza.

Szafki przy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rama88: owszem, ale tej wody jest tak mało i ta czynność jest tak prosta, że w bilansie kosztów robienie specjalnie odpływu dla niej jest zwyczajnie nieopłacalne. I tak w zasadzie trzeba czyścić filtr za każdym razem to i można wylać wodę.
@Kolarzino: jak masz przy blacie ścianę to montuj w ścianie. Blat powinien być możliwie pusty i równy, wtedy go łatwiej sprzątać. Ale jak masz długi kawałek blatu otwarty na salon to możesz tam zamontować wpuszczane ;)
@BajerOp: Jak jest robiony remont łazienki, to dodatkowy odpływ to 10zł więcej kosztów i tyle. Podejrzewam, że przy suszarkach z odpływam nie trzeba tak często czyścić filtra (raz na rok), bo więcej syfu można puścić do kanalizacji. Np. w pralce nie pamiętam kiedy czyściłem filtr (z 5 lat temu).
@blackphoenix: mi, mojej zonie i naszym znajomym nie jest potrzebne. Teraz lepiej? Op pyta o porady, czyli o subiektywne odczucia, wiec odpowiadam subiektywnie, dlaczego chcesz mi narzucac, co mam odpisac a co nie? (Odpowiedz ironiczna, w razie gdybys nie zalapal, sugeruje sie twoim awatarem)