Wpis z mikrobloga

Na co zwracaliście uwagę przy wykończeniu #mieszkanie?

Czego drugi raz byście nie zrobili, a jakie porady sprawdziły się znakomicie i je polecacie?

Zacznę od popularnych:
- gniazdka - dużo gniazdek
- przemyśl co gdzie będzie, ustal pod to gniazdka oraz światła (główne, nastrój, dodatkowe)
- strefy w kuchni (gotowanie, mycie, spożywka, agd)

Biorę po 200 zł od każdego z Państwa i słucham. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#wykonczenia #remont #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #dom
Kolarzino - Na co zwracaliście uwagę przy wykończeniu #mieszkanie?

Czego drugi raz...

źródło: comment_1616481895pblNSr2HQwjuSVaH84C4X6.jpg

Pobierz
  • 106
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kolarzino:
Miałem 8 gniazdek w kuchni teraz mam 4 i o dwa za dużo.
Nie rób nic na zawsze bo życie i tak zaskoczy.
Kup młynek do zlewu in sink erator bo jak sie zepsuł to sie żona pytała kiedy naprawie.
Plytki na podłogę miałem takie ladne ale zerwalem. Teraz mam dezajnerskie jasne i wszystko widac bleee.
Zamiast szaf to garderoba.
Roleta prysznicowa zamiast szkla. Mam juz czwartą lazienke tylko przez
@Kolarzino:
co by zmienił:
osobne bezpieczniki/obwody do lodówki/zmywarki/klimatyzacji
przepust do tv, tak żeby móc podłączyć konsolę/dekoder bez wiszących kabli
gniazdka LAN

co jest zajebiste:
klimatyzacja
smart home, z lampami xiaomi xD
automatyczny włącznik światła w kiblu, na ruch (smart home)
możliwość wyłączenia światła z łóżka (smart home)
oczyszczacz w każdej sypialni + w salonie
gniazdka nad szafkami przy łóżku
@Kolarzino: rolety zaciemniające w sypialni, koniecznie w kasetkach jeśli nie ma zewnętrznych. W kuchni gniazdka nad blatem. Fajna opcja tez mieć gniazdko w szafce w której się trzyma miksery i inne drobne AGD. Szafa / schowek na sprzet do sprzątania. Jak najmniej błyszczących i ciemnych powierzchni w kuchni bo trzeba pucowac ;)
@blackphoenix: @BajerOp: klima jest w planie. Jedna klimatyzacja na mieszkanie 3 pokojowe (56m2) styknie, czy lepiej dwa? Klimatyzacja z filtrami oczyszczającymi, tak?

W smart funkcję pobawiłbym się, ale obawiam się, że budżet wtedy może się rozjechać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakie to są orientacyjne koszty? Co najbardziej opłaca się brać, to co wymieniłeś?

@powaznyczlowiek: na szczęście (?) mieszkanie jest gołe i wesołe, więc można sobie
@Kolarzino: na tym portalu uslyszysz glownie:
- ethernet w scianach
- gniazdka tu i tam
- smart home #!$%@? xD (wlasnie wykanczam dom 180m po podlodze i mam beke z tych co jakies inteligentne zarowki i #!$%@? wie co instaluja xD - nikomu do niczego niepotrzebne)
Innych praktycznych porad raczej Ci wykopki nie dadza. Poza tym jak masz mieszkanie strzelam 50m2 to co bys nie zrobil i tak masz wszystko pod
@blackphoenix: brałeś pod uwagę inne rzeczy, niż lacobel? Czy od razu wybór był wiadomy?


@Kolarzino: myśleliśmy jeszcze nad płytkami. Chcieliśmy spróbować jak będzie się zachowywał lacobel i jest ok, łatwo sie czyści.

nikomu do niczego niepotrzebne


@Prusti: mi jest potrzebne :) I CO TERAS? dlaczego decydujesz za innych co im jest potrzebne?

Jedna klimatyzacja na mieszkanie 3 pokojowe (56m2) styknie


@Kolarzino: to zależy od układu. Ale generalnie -
@Prusti: skąd ten brak wiary w wykopków ( ͡° ͜ʖ ͡°) dostałem już kilka fajnych rad

Szaf(ek) chce dać jak najwięcej, aż czasami myślę co tam będzie, ale raczej to nie będzie problemem.

@dzana: dokładnie o tym myślę. Lubię takie gadżety, kwestia przydatności później. Jak żona pochwaliła, to najważniejsze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@blackphoenix: lacobel podoba mi się, ale zobaczę co