Wpis z mikrobloga

@mk321: co za gówno i pewnie ten QR będzie jeden na autobus a w metrze gdzieś #!$%@?ęty w tym samym miejscu co wejściówki jednorazowe, czyli niedostępne dla nikogo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@u_k1: @rdy: i znając dbałość ludzi o mienie publiczne, to te QR kody będą pozrywane, pomalowane, podrapane. Nie skasujesz biletu i się tłumacz.

Torby z zakupami i teraz szukaj kodu i kasuj. A tak się spokojnie kupowało przed wejściem.
@u_k1 Kontrolerzy nie akceprowali, twierdząc że bilet należy zakupić przed wejściem do pojazdu. Widziałem ( ͡º ͜ʖ͡º)

@mk321 Jakieś alternatywy do jakdojade? Poza okresowym ;) Chyba że te kody dotyczą wszystkich aplikacji mobilnych
@rdy: pewnie będą tłumaczyć się tak jak i obecnie z biletami kartonikowymi (są takie dobowe):
https://www.wtp.waw.pl/integracje/wspolny-bilet-ztm-km-wkd/

Aktywacja / skasowanie może nastąpić:

podczas wcześniejszego przejazdu pojazdem linii ZTM lub w bramkach biletowych w metrze;

w kasowniku w pociągach KM obsługujących linię RL;

w kasowniku zamontowanym na wybranych stacjach kolejowych;

u kierownika pociągu KM (w celu aktywowania lub skasowania biletu ZTM należy wsiadać do pociągu pierwszymi drzwiami licząc od czoła składu i niezwłocznie
@mk321: ta, tylko ja mam np taką sytuację jak już muszę jechać pociągiem:

wsiadam do KMki, kupuję bilet na KM do pierwszej stacji 1 strefy. W okolicach tej stacji kupuję dobowy i jadę dalej
Przy tym rozwiązaniu nie będę w stanie go skasować (nie licząc #!$%@? do kierownika pociągu), jeżeli ZTM nie wyposaży KM w kody QR - w co wątpie

Kasownik na stacji kolejowej xD. U mnie na stacji nawet
@rdy: czyli ZTM wytłumaczy ci się, że możesz iść do kierownika pociągu. Słabe to.

Ciekawy jestem co na tych QR kodach będzie. Numer pojazdu (pociągu/autobusu/tramwaju)?

Bo jeśli wprowadzają to po to, żeby utrudnić kupowanie biletu po wejściu kanara tak jak @u_k1 sugerował (pomijając to, że jak był kupiony sekundę po wejściu, to już nie akceptowali tak jak @usor mówił), to można sobie zrobić wcześniej zdjęciu QR kodu, siedzieć na fotelu, a