Wpis z mikrobloga

574 + 1 = 575

Tytuł: Michaił Bułhakow
Autor: Mistrz i Małgorzata
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★

Kompletnie nic nie wiedziałem o tej książce, tyle tylko, że klasyk nad klasyki, no i niestety spodziewałem się czegoś zupełnie innego.

Domyślam się, że to bardzo ciężka książka, że można w nieskończoność interpretować różne sceny i symbole, ale odkładając na bok te trudne elementy, których kompletnie nie zrozumiałem, to tak książka jest tak nudna i głupia, że tylko mnie irytowała. Ilość absurdu i wariactwa mnie przygniotły. Z plusów to dobrze mi się czytało wątki Piłata i kot był śmieszny.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
s.....w - 574 + 1 = 575

Tytuł: Michaił Bułhakow
Autor: Mistrz i Małgorzata
Gatunek: ...

źródło: comment_1616406231Y8LCRZ9HLyin8iB4HhYl7e.jpg

Pobierz
  • 71
@smierdakow: Mi się #!$%@?ło w liceum i ją przeczytałem a była tylko na rozszerzonym jęz. polskim a ja zdawałem tylko podstawę. No i nie żałuję, w sumie to była lektura, którą najlepiej wspominam, właśnie przez te pokłady absurdu. Wypalałem sobie blancika i przystępowałem do lektury ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kwestia gustu.
Ilość absurdu i wariactwa mnie przygniotły.


@smierdakow: to akurat najfajniejsze w tej książce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie uwielbiam, ale totalnie kumam, że komuś nie podeszło. I żenujące jest sugerowanie, że gdy komuś nie spodobało się dzieło POWSZECHNIE UZNANE ZA GENIALNE, to go nie zrozumiał, albo ma beznadziejny gust.

Sam czytałem wiele różnych "arcydzieł" literatury i jedne pochłonęły mnie całkowicie, inne uważam za stratę czasu.