Wpis z mikrobloga

574 + 1 = 575

Tytuł: Michaił Bułhakow
Autor: Mistrz i Małgorzata
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★

Kompletnie nic nie wiedziałem o tej książce, tyle tylko, że klasyk nad klasyki, no i niestety spodziewałem się czegoś zupełnie innego.

Domyślam się, że to bardzo ciężka książka, że można w nieskończoność interpretować różne sceny i symbole, ale odkładając na bok te trudne elementy, których kompletnie nie zrozumiałem, to tak książka jest tak nudna i głupia, że tylko mnie irytowała. Ilość absurdu i wariactwa mnie przygniotły. Z plusów to dobrze mi się czytało wątki Piłata i kot był śmieszny.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
s.....w - 574 + 1 = 575

Tytuł: Michaił Bułhakow
Autor: Mistrz i Małgorzata
Gatunek: ...

źródło: comment_1616406231Y8LCRZ9HLyin8iB4HhYl7e.jpg

Pobierz
  • 71
@Gonsione: +1, ja miałem to samo. Po przeczytaniu nie wiedziałem co w tej książce jest tak ciekawego, że każdy aż ją tak wychwalał. Doszedłem po paru dniach do wniosku, że pewno kot pijący wódkę, bo wódka jest od 18 a jako że to chyba było jako lektura to im się zgrało. Momentami jest dość zabawna ale no #!$%@? umówmy się kto w Polsce ogarnia moskiewską scenę poetów i literatów i odniesienia
@smierdakow ja przeczytałam Mistrza i Malgorzate trzy razy w trzech różnych etapach życia, za każdym razem wynoszę coś nowego i innego, co daje mi chwilę do przemyśleń - to w głównej mierze książka o fundamencie filozoficznym, a więc każdy wyciągnie z niej coś innego. Sam Bułhakow pisał ją chyba koło 12 lat (jeśli się nie mylę) i cały czas ją poprawiał - nic dziwnego, że ma tyle zawirowań i odniesień. ʕ
@smierdakow: Myślę, że po prostu jest to książka, którą trzeba w odpowiednio młodym wieku przeczytać, by móc się nią zachwycić.
Sama przeczytałam tę książkę już po 25 roku życia i miałam wysokie oczekiwania, bo wszyscy mówili o tym, jaka ta książka jest niesamowita i odkrywcza. Kiedy ją przeczytałam, to się trochę rozczarowałam, bo o ile świetnie mi się ją czytało, historia jest ciekawa, to jednak jej przekaz wydaje mi się nie
@smierdakow: Według mnie jest dobra, cały zawarty w niej chaos mi się podoba, ale rozumiem, że ktoś może czegoś takiego nie lubić, bo jest to dość specyficzny utwór. Niemniej pomimo tego, że uważam tą książkę za dobrą, to też nie rozumiem tych wszystkich zachwytów nad nią. Może jestem za głupia, a może jak przeczytam za 10 lat to będę inaczej ją rozumieć i też się zachwycę. Warto jednak po nią sięgnąć