Wpis z mikrobloga

574 + 1 = 575

Tytuł: Michaił Bułhakow
Autor: Mistrz i Małgorzata
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★

Kompletnie nic nie wiedziałem o tej książce, tyle tylko, że klasyk nad klasyki, no i niestety spodziewałem się czegoś zupełnie innego.

Domyślam się, że to bardzo ciężka książka, że można w nieskończoność interpretować różne sceny i symbole, ale odkładając na bok te trudne elementy, których kompletnie nie zrozumiałem, to tak książka jest tak nudna i głupia, że tylko mnie irytowała. Ilość absurdu i wariactwa mnie przygniotły. Z plusów to dobrze mi się czytało wątki Piłata i kot był śmieszny.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
s.....w - 574 + 1 = 575

Tytuł: Michaił Bułhakow
Autor: Mistrz i Małgorzata
Gatunek: ...

źródło: comment_1616406231Y8LCRZ9HLyin8iB4HhYl7e.jpg

Pobierz
  • 71
@smierdakow: Przeczytałem całkiem niedawno i generalnie mam mieszane uczucia. Książka mi się podobała, ale mam wrażenie, że ogromna jej część przeszła gdzieś bokiem, bo nie złapałem kontekstu albo czegoś nie zrozumiałem. W każdym razie kiedyś tam przeczytam raz jeszcze i załatwię sobie wydanie z jak największą liczbą przypisów, bo w tym które miałem, z zaznaczonymi fragmentami usuniętymi przez rosyjską cenzurę, nie było dosłownie nic.
@smierdakow: dla mnie na pewno nie jest to książka najlepsza na świecie, za którą mnóstwo osób ja uważa, chociaż bez wątpienia jest niezwykła, ale u mnie nie wywołała trzęsienia ziemi ( ͡° ͜ʖ ͡°) a życia nie zmieniła, ot, dobra rozrywka z przymrużeniem oka, absurdalna w pewnym sensie

Zresztą, to jest oczywiście osobista sprawa co się komu podoba, ale w gruncie rzeczy no są lepsze rzeczy :)