Wpis z mikrobloga

@Lukardio: W sumie tak jak pisał @marianbaczal: Porozumienie to taki czyściec, gdyby przeszła do PiS, to byłoby o tym bardzo głośno, ale gdy się głębiej zastanowić, to nie ma w tym nic dziwnego. Mam wrażenie, że gdyby ktoś kazał lewicy wybierać między realizacją postulatów światopoglądowych a gospodarczych, czyli de facto gdyby mieli do wyboru kraj liberalny światopoglądowo, ale i gospodarczo vs socjalistyczny zamordyzm, to wybraliby ten drugi. Wystarczy poczytać
@AShans: Akurat w tym co mówi @zirytowana_plaszczka nie ma krztyny przesady. Młode lewaki, zwłaszcza te ze środowisk okołorazemkowych, mają prawdziwego fioła na punkcie krytykowania liberalizmu i faktycznie idzie wyczuć, że nienawidzą go jeszcze bardziej niż pisowskiego populistycznego ciemnogrodu. Been there, done that; mogłem sobie popierać związki homo i adopcję dzieci przez takowe, legalną aborcję, eutanazję etc. ale gdy tylko wspomniałem, że w sumie własność prywatna i wolny rynek są spoko, a
@Neubert: To bardziej abstrakcyjne niż transfer Zbigniewa Gryglasa z Nowoczesnej też do Porozumienia! xD

Mam wrażenie, że gdyby ktoś kazał lewicy wybierać między realizacją postulatów światopoglądowych a gospodarczych, czyli de facto gdyby mieli do wyboru kraj liberalny światopoglądowo, ale i gospodarczo vs socjalistyczny zamordyzm, to wybraliby ten drugi. Wystarczy poczytać komentarze w internecie, gdzie te dzieciaki bardziej nienawidzą libków, niż pisowców.


@kezioezio @HrabiaTruposz @zirytowana_plaszczka W takim razie nie dziwi mnie, dlaczego