Wpis z mikrobloga

Mircy, problem mam. Chciałem sobie skrócić drogę i... krawężnik okazał się wyższy, niż wyglądał. Zaczepiłem sążnie samochodem o ten krawężnik podczas zjazdu. Byłem przekonany, że pół samochodu tam zostawiłem. a drugi pół zaraz się rozleci. O dziwo okazało się, że nie nie. Zatrzymałem się, zaglądam pod spód, a tam "tylko" dziura wielkości pięści w osłonie, mniej więcej na na wysokości przednich siedzeń, zaraz obok wydechu od strony kierowcy (wydech idzie środkiem). Poszarpane fragmenty osłony wystają, ale nic ponadto. Koła całe, wszystko wygląda jakby było całe, samochód prowadzi się normalnie, żadnych wibracji, żadnych niepokojących dźwięków.
Tyle tylko że to nowa furka, nie ma jeszcze roku i jednak się martwię, czy coś tam się nie popsuło, bo byłoby w ciul szkoda szkoda. Jechać do ASO, by sprawdzili, czy olać i obserwować? Co więcej mogło się tam uszkodzić?
Pacjent to #honda #civic X.
#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majku_: jak będziesz na przeglądzie A lub B to powiedz im aby zajrzeli czy coś oprócz osłony nie #!$%@?łeś :). A jak masz daleko do przeglądu to podjedź szybciej. Przynajmniej ja bym tak zrobił ze swoim
@Majku_ kiedyś tak tez skróciłem w krawężnik i było do zrobienia właśnie zbieżność, ewentualnie można obserwować czy koła jadą równo po bieżni opon czy schodzą i zużywają boczną czesc opony
@Morduchna tylko że ja zjeżdżałem z krawężnika, a nie wjeżdżałem na niego. Ale nic, jak tak to podjadę do ASO, niech zobaczą. Chyba lepiej tak, niż do jakiegoś innego diagnosty. Potem w razie czego powiedzą, że gwarancja nie obowiązuje czy coś. A jak będzie źle, to niech zrobią z AC i trudno, za głupotę się płaci
@Majku_: masz rozkminy, jakby od tego życie zależało, a przecież chodzi tylko o to, żeby wygodnie spojrzeć od dołu, ewentualnie zbadać zawieszenie. Do ASO będziesz się musiał umawiać i pewnie zapłacisz więcej, a do dowolnej stacji wjedziesz z marszu na kanał i za 20 zł obejrzą. Ale podjedź gdzie wygodniej. Chyba, że chcesz od razu naprawiać - w SKP nie naprawisz.
@wonsz_smieszek: rozkminy, bo mimo strachu na początku, że stało się coś poważnego, to na oko jednak nic nie widać i nic nie czuć. Dlatego postanowiłem zapytać co mirki sądzą, może ktoś miał podobny przypadek (okazuje się, że tak). Ale spoko, podjadę gdzieś, może faktycznie niekoniecznie do aso i zobaczymy, co się wydarzyło.
Ja wiem ze boisz sie to zrobic. Bo a nuz cos wyjdzie.


@Niedobry: chyba trafiłeś w punkt ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dość już się nawściekałem na siebie za tę akcję i żeby się jeszcze bardziej denerwować? Aj.. :) No ale nic, pojadę gdzieś i zobaczymy.
@Majku_: Wiem. CRV here, jak miala 2 tygodnie u mnie, 10k na liczniku to rozowa #!$%@? cofajac w inna babe. Tylko zderzak porysowany i z zatrzaskow wyskoczyl i odblask pekl. Ale lewa, gorna komora serca boli mnie do dzisiaj. ( ͡° ʖ̯ ͡°)