Wpis z mikrobloga

#zalesie #medycyna #fizjoterapia chondropatia sru obu kolan i zespół fałdu przyśrodkowego prawego kolana (lewe było operowane 15 lat temu ) ciekawie się zaczyna 30 rok życia .. we wtorek rezonans ale to chyba koniec kariery hydraulika .. mirki #zycietruckera jak tam wasze kolana po całych dniach za kiera bo mam kwity i chyba czeka mnie zmiana zawodu.. co za rok
  • 6
  • Odpowiedz
@Mrrilb: nie jestem ortopedą ani fizjoterapeutą, ale sam mam podobny problem z chondromalacja + pęknięta łąkotka (a mam 28 lat dopiero ;p) Znam sie na tym na tyle na ile wyczytałem w necie. Pisałeś że miałem już 15 lat temu operacje na kolano - pamiętasz co tam było robione wtedy? Generalnie udaj się też do fizjo (ja sam od tego zaczynam) i zacznij od leczenia zachowawczego. To samo jeśli chodzi
  • Odpowiedz
Lewe Wnioski: Pęknięcie chrząstki w centralnej części powierzchni rzepkowej kości udowej. Geoda zwyrodnieniowa otoczona obrzękiem szpiku w obrębie wyniosłości międzykłykciowej. Poza tym jak w opisie.
Prawe

Wnioski: Skupisko torbieli do przodu od rogu przedniego ML, bez widocznego pęknięcia w obrębie łąkotki. Zmiany zwyrodnieniowe rogu tylnego MM. Poza tym jak w opisie.
@mam_Cie_na_strzala: więc chondromalacja nie wyszła. 15 lat temu miałem wycinany ten fałd maziowy przez arroskopie. Ale definitywnie kończę z
  • Odpowiedz
@Mrrilb: Zdrowia życzę w takim razie ;)
Jak mówiłem lekarzem nie jestem, jedynie pacjentem z problemami z kolanem więc jedyne co Ci doradzę to zanim położysz się na stół na artroskopie to zasiegnij rade kilku lekarzy bo pełno jest niekompetentnych ortopedów, pomyśl też o fizjoterapii/jakiś ćwiczeniach wzmacniających mięśnie tak by odciążyć staw kolanowy.
  • Odpowiedz