Wpis z mikrobloga

Od kilku dni próbuję znaleźć dla siebie rower, a że jestem spasioną świnią, która dupą centruje koła, to postanowiłem poszukać porad w necie. Cytując klasyka: "to jest dramat". W tym kraju chyba nikt nie potrafi krótko i na temat udzielić komuś rady. Przejrzałem 8-10 stron po polsku, filmiki na yt polskich kanałów poświęconych rowerom, fora rowerowe itd. Nigdzie, nikt nie potrafi wskazać konkretnego modelu. To że twórcy takiej strony/forum nie byli w stanie powiedzieć, to jeszcze rozumiem, bo większość szczupła i wysportowana. Mówią tylko takie tajemnice fatimskie, jak to żeby nie szukać karbonowej szosy z cieniowanymi ramami, albo że siodełko jest ważne. Tyle to się sam domyślam. Ale ludzie w komentarzach to bajka. Piszą że ważą 120,130,140,170, tonę i jeżdżą na rowerze, a następnie biorą słowną kąpiel w swojej wiedzy na temat części, szprych, obręczy itp. Ale nikt #!$%@? nie napisze co to za rower. Zamiast tego opowieści o ich wycieczkach, walce z nadwagą. Rozumiem i szanuję, ale do kurły nędzy napiszcie co to za rower XD zrezygnowany już wpisałem "bike for heavy people".No i jeb. Pierwszy z góry link zaprowadził mnie do stronki brytyjskiej, na której, na dzień dobry tabela z rankingiem najlepszych dwóch kółek dla ulańcow. Dziękuję, dobranoc. U nas widocznie to byłoby zbyt proste, bo trzeba dać popis erudycji w temacie, pojeczec o suby i #!$%@?ć o niczym, byle coś było. Jak macie jakieś sprawdzone modele to napiszcie proszę. Budżet tak 3-3,5k, szukam MTB, nie wiem czy dumper z tyłu ma sens, czy nie, bo jedni mówią tak, inni nie XD docelowo pod silnik bafanga 750w będzie. Mam 116kg. Muszę mieć elektryka bo mieszkam na zboczu góry, na zadupiu i o ile zjechalbym w dół to bym już nie wrócił XD
#rowery #boldupy #kiciochpyta
  • 40
@szejk_wojak: o, i widzę wszystko napisane. No może dodałbym tylko, że jak już będzie kolega wymieniał koła, to poza novatecami i obręczami pomyślałbym jeszcze o szprychach. 36 to podstawa, brałbym też niecieniowane (np DT3) i mosiężne nyple (zamiast alu). No i opony z dętkami od schwalbe (najlepiej jakieś balony, bo koła rozwala dobijanie na krawężnikach i dziurach).
Temat grubasa na rowerze wcale nie jest jakiś odosobniony. A już sakwiarze mają zwłaszcza
@szejk_wojak dzięki raz jeszcze, szukam w takim razie Crossa/XC na 28/29" z sztywną ramą i do tego kółka 36 szprych owe. No i takich konkretów oczekiwałem. Odezwę się na wiosnę, z info jak mi to śmiga ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kukukulfon dziwne. Ja też miałem podobny problem. Mój poprzedni rower marki Auchan czy inny Kaufland złamał się w pół w czasie jazdy po lesie. Wbiłem na jakieś forum i zapytałem co kupić dla kolesia +100 +fotelik dla dziecka + dziecko. Polecili mi unibike z Bydgoszczy. Kupiłem crossfire i ładnie jeździ - nie mogę złego słowa powiedzieć. Co do elektryka to nie pomogę :(
@kukukulfon: ja waze 115 kg 5 rok rok jezdze rowerem z decatlonu za 1800 zl i wszystko smiga jak powinno nic nie peka i z kołem sie nie dzieje hehe mialem 125 kg tez dawał rade zrobilem przez ten czas nim około 40k kilometrów