Wpis z mikrobloga

@ghandi92: dostajesz pozwolenie na budowe = możesz budować. Wszystko zgodnie z prawem.

W tym przypadku wina jest na architektach, którzy popełnili błędy (prawdopodobnie celowo) we wniosku o pozwolenie na budowę i urzędu ze wyraziła na to zgodę.

edit: inwestor nie musi wiedzieć czy może coś budować czy nie, bo nie musi mieć takiej wiedzy. Cała odpowiedzialność spada na projektantach
@t2000: Pisałem to wielokrotnie. Mamy mnóstwo depresyjnych budynków "za komuny". Brzydkie, wielkie, kwadratowe, szare gówna. Tutaj ktoś buduje piękny zamek! Wow, co za inwestycja. A wykopkom coś #!$%@?ło. Wiele razy jak pojawiało się znalezisko z tym zamkiem to się pytałem dlaczego się #!$%@?ą. Polska mentalność? Sam wybudować nie może to drugiemu zabroni? Ludzie, powstaje ZAMEK w 2021 roku! I to na wysepce. I nikt się nie cieszy?
@peszmerd: Nie ma co porównywać XIX wieku do początku XXI, ale idea była podobna - ktoś sobie chciał zrobić zamek bo miał za dużo pieniędzy.

Po prostu nie sądzę że katastrofa urbanistyczna w Polsce ma coś z tym wspólnego, to jakoś dalece idące wnioski

Nie ma co płakać nad jednym zamkiem w jednym miejscu, gdzie każde miasto i miejscowość w tym kraju jest tak doszczętnie zaniedbana, że żeby coś z tym
Pobierz Szalom - @peszmerd: Nie ma co porównywać XIX wieku do początku XXI, ale idea była pod...
źródło: comment_1616261416ADIzzAfvhi4hdvm0hySNWl.jpg
@ghandi92: Nie Park narodowy, tylko obszar NATURA 2000, obszar chroniony. A ponad prawem nikt się nie postawił, bo przecież nie wybudowaliby nic bez zezwolenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak dla mnie to ten przekrętas i łapówkarz który to klepnął powinien siedzieć, sam budowniczy nie ma tak naprawdę za co odpowiadać.