Wpis z mikrobloga

@Neko-chan51: jak nie masz dziecka w domu które się uczy zdalnie to zamilcz.
Potrzebny jest notebook/tablet cokolwiek co ma kamerę i mikrofon. Drukarka bo czasem nauczyciel każe coś wydrukować i jest normalny sprawdzian.
Wieszkosci dzieciaków przed kompem drze ryja/gada/bawi się/ wkleja jakieś #!$%@? na czacie, przez co dzieci które chcą się czegoś nauczyć wpadaj w frustracje.
Moje dziecko się popłakało jak mu powiedziałem bo on nie chce znowu siedzieć cały dzień
  • Odpowiedz
@jarqka: Nie będę milczeć. Mogę się wypowiadać na każdy temat.
Masz dzieci to Twój problem, nie masz pieniędzy aby zapewnić im rozwój to już nie wina nauczycieli czy innym osób. Masz dzieci, zrobiłeś - to miej na ich utrzymanie i rozwój.
  • Odpowiedz
no ale w czym problem? Jedno dziecko powinno mieć jeden, swój pokój. Trójka dzieci to trzy osobne pokoje.


@M_longer: mam wrażenie że dla niektórych to totalnie abstrakcyjny pomysł żeby każde dziecko miało oddzielny pokój.

Jakby u nas było takie prawo jak u Helmuta że Jugendamt zabiera dziecko jak to nie ma własnego pokoju, to byłby dopiero kwik
  • Odpowiedz
Potrzebny jest notebook/tablet cokolwiek co ma kamerę i mikrofon. Drukarka bo czasem nauczyciel każe coś wydrukować i jest normalny sprawdzian.

@jarqka: jeśli dla ciebie są to rzeczy nieosiągalne to trzeba było się wysterylizować a nie robić dzieci. Widać, że najgłośniej krzyczą ludzie którzy mają dwie lewe ręce i nie potrafią ogarnąć takich rzeczy jak laptop z 500+ lub skorzystać z pomocy w szkole.
Pandemia dotyka wszystkich, ale ludzie bez wyobraźni nie
  • Odpowiedz
@yd6d7hhds: Powiedz to tpsa, teraz orange. Wiocha pod lodzia, w centrum polski. Tpsa stwierdzilo, ze nie zaonwestuje w kable i #!$%@?. Mobilny, szkoda gadac, siostra w tym roku zdaje mature i generalnie mobilny internet nie dawal rady, a dostawaca radiowki mial w dupie, ze siec jest przeciazona.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@M_longer:

Jedno dziecko powinno mieć jeden, swój pokój.

dzieci bez warunków do tego


Jakoś normy ISO mówiące, że każde dziecko ma mieć swój pokój, czy co? xD Po pierwsze - dwoje czy troje dzieci w jednym pokoju to absolutna norma w dzisiejszym świecie. I nic w tym złego czy nieprawidłowego. Po drugie - nikt z rodziców nie planował swojego życia myśląc o tym, że dzieci będą miały naukę zdalną. Po trzecie
  • Odpowiedz
@Seropusz: spocznij moje dziecko ma wszystko zapewnione.
#!$%@? mnie brak logiki rządu. Wiesz jak ta cała śmieszna zdalna szkoła wpływa na psychikę dzieci? Szczególnie tych które zaczęły pierwsza klasę w takim syfie?
Są kraje w których w ogóle nie zamykano szkół i ciała nie leżą tam na ulicy.
  • Odpowiedz
Problemem jest to, że np. przy trójce dzieci ludzie potrzebują trzech sprzętów jednocześnie, co w normalnych warunkach nauczania nie jest absolutnie konieczne.

@zagu
Przy trójce dzieci dostając +1500zł czy miesięcznie też można ogarnąć sprzęt. W normalnych warunkach jak trójka dzieci będzie miała odrabiać lekcje na jednym komputerze to też nie są dobre warunki. Skaner nie jest wymagany, drukarka też nie, lecz dostanie drukarki to też nie jest jakiś ogromny koszt do przeskoczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seropusz:

Przy trójce dzieci dostając +1500zł czy miesięcznie też można ogarnąć sprzęt.

Ja nie twierdzę, że nie. Tyle, że 1: Nie każdy ma na to miejsce (bądźmy realistami), 2. Nie dla każdego jest to sprzęt pierwszej potrzeby i nie planował takich zakupów

Skaner nie jest wymagany, drukarka też nie

Oczywiście, że są. Może nie przez wszystkich nauczycieli, ale owszem. "Proszę wydrukować materiały i odesłać skany wypełnionych"

I pisałem już wyżej -
  • Odpowiedz
Po pierwsze - dwoje czy troje dzieci w jednym pokoju to absolutna norma w dzisiejszym świecie. I nic w tym złego czy nieprawidłowego.


@zagu w obecnym świecie trójka dzieci w jednym pokoju to patologia. Jak niby dziecko ma się rozwijać nie mając prywatności? Zwłaszcza na etapie bycia nastolatkiem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M_longer: Mamy ewidentnie różne pojęcie czym jest patologia ¯\_(ツ)_/¯ Powiem więcej - dziecko może mieć do dyspozycji trzy pokoje i skończyć z masą dysfunkcji, a inne będzie dzielić pokój z rodzeństwem i wyrośnie na świetnie przystosowanego człowieka.
Zgodzę się co do tego, że nastolatek powinien mieć więcej prywatności, ale w kontekście posta mówimy o nauce zdanej która obecnie dotyczy wszystkich dzieci w wieku szkolnym, a po drugie - nie oszukujmy się
  • Odpowiedz
@M_longer: Mamy ewidentnie różne pojęcie czym jest patologia ¯_(ツ)_/¯ Powiem więcej - dziecko może mieć do dyspozycji trzy pokoje i skończyć z masą dysfunkcji, a inne będzie dzielić pokój z rodzeństwem i wyrośnie na świetnie przystosowanego człowieka.

Zgodzę się co do tego, że nastolatek powinien mieć więcej prywatności, ale w kontekście posta mówimy o nauce zdanej która obecnie dotyczy wszystkich dzieci w wieku szkolnym, a po drugie - nie oszukujmy się
  • Odpowiedz
Nie dla każdego jest to sprzęt pierwszej potrzeby i nie planował takich zakupów


@zagu: Za każdym razem jak widzę ten argument mam przed oczami troglodytę typu "mnie te komputry niepotrzebne, zobaczymy jak młodzi sobie poradzom jak prundu braknie chrum" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Typie, mamy rok 2021. Komputer nie jest sprzętem pierwszej potrzeby? Dostęp do internetu? To co u ciebie jest takim sprzętem, widły do przerzucania gnoju
  • Odpowiedz