Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 85
@Lord_Hunter: Pomijając kwestię komputera, bo do tego psychicznie każdy powinien być już przygotowany (a nie oszukujmy się wystarczający sprzęt poleasingowy można spokojnie poniżej 1k wyłapać), pozostaje kwestia tego że każde dziecko musi mieć swój sprzęt i miejsce do nauki w domu co już nie zawsze da się zorganizować (tym bardziej jeżeli rodzic pracuje zdalnie). Dochodzi kwestia kosztów materiałów dydaktycznych (które teraz trzeba samodzielnie drukować itd). I to że niektórzy (większość?) nauczyciele
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@zagu: 500+ x3 1500 zł miesięcznie nie wystarczy na prąd, internet? Biurko dzieciaki raczej miały bo gdzieś lekcje musiały odrabiać prawda?
  • Odpowiedz
@Lord_Hunter: dostają 500zł miesięcznie i nie są w stanie wydać ich na potrzeby dziecka? Czyli bez 500+ nie byłoby ich stać na dziecko
@zagu: tak bo to nauczyciele zadecydowali o nauczaniu zdalnym i o tym jak ma ono wyglądać, mówi jak te wszystkie patusy bo jak to ktoś może uczyć moje dziecko przecież wszystko można na he he chłopski rozum ogarnąć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@BajerOp: zapytam swojego szefa ohh wait.. Sam nim jestem XD co nie zmienia faktu że 1500 zł miesięcznie jest #!$%@? wystarczają kwotą na internet papier prąd i raty za trzy komputery jeśli jeszcze do tej pory ich nie było a powinny być zapewnione przez rodzica
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Lord_Hunter: oczywiście, że wiem. A teraz podaj mi chociaż jeden punkt prawny gdzie jak mówisz "komputery powinny być zapewnione przez rodzica" bo to jest niezmiernie ciekawe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@Lord_Hunter: myślisz przyzwoitość z prawem. 500+ może iść chociażby na to żeby dziecko sklejalo modele nie ma rygoru na co ma iść. W normalnych warunkach 10latek nie potrzebuje komputera do niczego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@BajerOp: program ma służyć między innymi poprawy wychowania i w takiej sytuacji te środki powinny być przeznaczone na pomoce wychowawcze a nie fanaberie. Pamiętaj że to nie zwykła sytuacja a ogolno światowa pandemia. Mam wrażenie że ludzie o tym zupełnie zapominają i rozumiem że państwo zamiast na walkę z pandemia powinno dawać kadzojadom dodatkowo komputery?
  • Odpowiedz
@Lord_Hunter: Uważasz, ze nasze państwo w jakikolwiek właściwy sposób walczy z pandemia? XD. Dobrze babka napisała, są miejsca w Polsce gdzie nie ma internetu, są miejsca gdzie w dwóch pokojach jest 5 osób. Sa domy, gdzie 3 laptopy nie są potrzebne, a wystarczał jeden. O podejściu niektórych nauczycieli do nauki zdalnej to już zupełnie nie ma co dyskutować. I 500+ nie jest po to, żeby kupować komputery, program ogólnie był zrobiony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@BajerOp: nie będę dalej brnąć w tą dyskusję dajesz absurdalne porównania niczym oczko wodne dla każdego... Mamy XXI wiek i telefon na którym można odpalić narzędzia do nauczania ma każdy rodzic a komputer większość, w dodatku dostają środki od państwa na takie rzeczy.
  • Odpowiedz