Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 86
@Ponc3k:

Po wyroku tego samego dnia, typa do wora, wór do jeziora, na h to przedłużać?


Tomka Komendę też byś pewnie z miejsca wrzucił do wora? XD

System sądowniczy nie jest niezawodny i zdarzają się pomyłki.

Dlatego właśnie procesy sądowe, gdzie możliwym wyrokiem jest kara śmierci, tak długo trwają i są kosztowne.

Ale widzę, że mamy tutaj specjalistę od reformy systemu sądowniczego.

Napisz do jakiegoś urzędnika w USA, jak powinno się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Ponc3k:

Przeczytałeś mój pierwszy komentarz w tym wpisie?


Ależ oczywiście. I nic on nie zmienia w kontekście samego trwania procesu.

Poza tym -

kara śmierci powinna być tylko w momencie gdy oskarżony sam się przyzna pod wariografem (co by wykluczyć przyznanie się do winy pod przymusem), ewentualnie są niezbite dowody w postaci nagrań video. Gdzie tu krótkowzroczność?


Czyli jak ktoś zabije 100 osób, ale nie ma na to nagrań, a potencjalny
@cluiv: Wy wiecie na czym polega poród tak generalnie? Nie dość że ktoś zostaje zgwalcony to jeszcze jako karę za to ma zostać skazany na rodzenie przez x godzin niechcianego dziecka, rozerwanie pochwy itd? Już pomijam ostracyzm społeczeństwa że baba w nieślubnej ciąży albo że wyrodna matka, jesli odda dziecko po urodzeniu i niedogodności przez 9 miesięcy ciąży.
@Ponc3k: a chciałbyś brać odpowiedzialność za niewinna osobę skazaną na śmierć? Bo własnie dlatego ten system jest tak zagmatwany - żeby w tych wszystkich odwołaniach upewnić się, że to na pewno ta osoba - a nie proces na pokaz jak z Tomkiem Komendą, gdzie politycy wpychali sie zeby go skazac (kaczyński ;) ).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cluiv: jestem prawakiem i jestem za karą śmierci oraz prawem pełnej aborcji xd po #!$%@? się wgl roztkliwiac nad tym czy płód to już dziecko xd jakie to ma znaczenie xd
@Konkol: No i ile pieniędzy z naszych podatków przez te wszystkie lata poszło na tego śmiecia. A jak miał wychodzić specjalnie pod niego prawo było zmieniane. Pewnie ciągle jest pod obserwacją co generuje ogromne koszty. A tak by go już dawno robaki zjadły.
@Konkol: ja przepraszam, ale nie mogę milczeć. Żadna abolicja go nie uratowała, bo o ile się orientuję, nie zniesiono karalności zabójstwa czy gwałtu. Można powiedzieć, że uratowała go amnestia, druga zresztą tego roku, pierwsza go nie obejmowała. Ale tak naprawdę to uratowało go, zapewne, moratorium faktyczne* na karę śmierci.
*) oficjalne wprowadzono w 1995, miało obowiązywać 5 lat, ale w 1996 zniesiono karę śmierci w ogóle, ale od 1988 głowa państwa
Tak się zastanawiam. Pare miesięcy temu słyszałem o gościu który zabił matke został zakazany na dożywocie w więzieniu udusił współwięźnia i dostał podwójne dożywocie hahah no ja się pytam co do #!$%@?. Kara śmierci jest potrzebna i koniec. Kara powinna być za najcięższe zbrodnie, jak i zdrade stanu gdy ten ktoś ściągnął na swój kraj wojne, rewolucję lub klęskę..