Wpis z mikrobloga

Szanowne rowerowe świry.
Planuję w tegorocznym sezonie letnim pozwiedzać trochę naszego pięknego kraju w szczególności tereny przygraniczne, dlatego miałbym do was pytanie dotyczące sprzętu.

Nie posiadam aerodynamicznej szosy ani roweru typu gravel, a jedynie zwykły miejski pomykacz z pogranicza crossowo-trekkingowego.
Moje zapytanie dotyczy sposobu pakowania się na tego typu wyprawę.
Czy w moim przypadku sensem jest ładowanie się w torby typowo bikepakerskie, takie jakie często widuję u większości na tagu, (zastanawiałem się nad całym setem rockbros) czy może wystarczy mi klasyczny zestaw touringowy (bagażnik+sakwy crosso)
Dodałbym jeszcze, że 90% mojego sprzętu biwakowego jest w wersji ultra light

Do tej pory nie praktykowałem wyjazdów dłuższych niż 3 dni z własnym zapleczem noclegowym.
#bikepacking #wyprawyrowerowe #turystyka
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@G0w0rek: @G0w0rek: dużo bardziej wygodne będą jednak sakwy.
Co prawda nie będziesz wyglądał jak pro, ale są imo bardziej praktyczne.
Pewnie, zaletą bikepackingu jest lepiej rozłożony środek ciężkości. Bardziej aero (chociaż przy trekkingu, to i tak odpada) I minimalizm, bo jednak do takiej wielkiej sakwy to kusi żeby coś dopakować i później okazuje się, że wieziesz pół domu na darmo.
Ale do sakwy #!$%@? wszystko niemal byle jak i jedziesz,
  • Odpowiedz
@G0w0rek: To już dużo zależy od prywatnych preferencji, filozofii jazdy czy priorytetów. Ja np. nie zabieram żadnych sprzętów do gotowania i do robienia żarcia (tylko jeden łyżko-widelec z otwieraczem do piwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)), więc i potrzebnego sprzętu dużo ubywa. Do spania też raczej na lekko, więc i duże sakwy nie potrzebne. Ale mimo że zostałem wywołany, to zdecydowanie nie czuję się w tej sprawie ekspertem,
  • Odpowiedz
@G0w0rek: Jeśli chcesz to możemy ci wypożyczyć zarówno sakwy oraz komplet do bikepackingu. Na jedną wycieczkę pojedziesz touringowo, na drugą bikepackingowo. Nie tylko zdobędziesz doświadczenie własne, ale będziesz mógł podzielić się z innymi swoimi wnioskami.
  • Odpowiedz
  • 0
@G0w0rek: Do tego mam jeszcze wąski bagażnik z Decathlonu.
Kiedy planowana pierwsza wycieczka ? Dość ciężko na ten moment określić, pogoda jest lekko mówiąc nieprzewidywalna, a ze względu na w pełni letni sprzęt biwakowy, na ten moment kiedy turystyka jest całkowicie zamknięta, jestem zmuszony czekać na trochę wyższe nocne temperatury.
G0w0rek - @G0w0rek: Do tego mam jeszcze wąski bagażnik z Decathlonu. 
Kiedy planowana...

źródło: comment_1617103754gHboWSEGQLSa90shVhlrC5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Odezwij się do nas, najlepiej mailowo ( sponsoring (at) crosso.pl ), gdy już kilkudniowy wyjazd będzie miał datę w kalendarzu (tak dwa tygodnie wcześniej), przygotujemy przesyłkę.
  • Odpowiedz