Wpis z mikrobloga

Ostatnio wrzuciłem zdjęcie dzbana jednocześnie blokującego chodnik, przejście i stającego na skrzyżowaniu. Mirki zachęciły mnie żebym zgłosił sytuację. Postanowiłem więc zgłosić tego i kilku innych, którzy byli wyjątkowo hardkorowi.

Za każdym razem zgłoszenie wykonywałem przez portal https://uprzejmiedonosze.net/ zatem Straż miała komplet informacji: dokładną lokalizację i datę + godzinę pobraną ze zdjęć, zbliżenie na tablice i wskazane konkretne wykroczenia. W trzech z czterech przypadków uzyskałem następującą odpowiedź (zmieniały się wyłącznie daty i adresy):

Dzień dobry

W odpowiedzi na Pana/i zgłoszenie dotyczące nieprawidłowego parkowania pojazdów na ul. Jaracza na wysokości posesji nr 56 i 62 w dniu 12 marca 2021 r. uprzejmie informuję, że załączone do niego fotografie przedstawiające przedmiotowe pojazdy nie są wystarczającym dowodem, aby wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

Zmienione przepisy art. 97 § 1 pkt 3 kpow dają funkcjonariuszom Straży Miejskiej możliwość zakończenia postępowania wyjaśniającego grzywną w formie mandatu karnego, nawet jeśli nie byli naocznymi świadkami popełnienia wykroczenia, ale tylko w przypadku gdy nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu!

W momencie konieczności skierowania sprawy do rozpatrzenia do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Łodzi, naoczni świadkowie mogą być tam również wezwani w celu złożenia zeznań, zatem niezbędne jest ich przesłuchanie już na etapie postępowania wyjaśniającego.


W jednym przypadku nie uzyskałem odpowiedzi wcale. Zatem mireczki, jak coś to w tych miejscach możecie parkować jak chcecie, Straż Miejska w Łodzi ma to w dupie.

##!$%@? #lodz #elzera #kierowcy #polskiedrogi
źródło: comment_1616064424SV9zV27tYpz9xNlFZL5DmD.jpg
  • 31
@HetmanPolnyKoronny: z ograniczonymi uprawnieniami jedyne co mogą robić to zakładać blokady i dawać mandaty za przejście na czerwonym. Jakby chociaż z lawety korzystali ale nie... Ostatnio znowu tramwaj ponad godzinę stał przy tobacco XD
@duncanidaho2: w ogóle to jest żart, że w czasach kiedy każdy ma kamerę w kieszeni nie można po prostu nagrać kilkunastosekundowego filmiku gdzie widać wyraźnie wykroczenie i przyklepać mandat. Nawet gdyby była do tego dedykowana osoba to by raz dwa na siebie zarobiła i jeszcze by zostało. A tak taki wieśniak na 100 lewych parkowań może raz dostanie te śmieszne 100 zł które i tak anulują po pajacowaniu na komendzie
@duncanidaho2 to telefon do oficera dyżurnego. Jak będą dalej fikac to mają cię połączyć z ich przełożonym bo jak nie, to sprawa ląduje w wydziale kontroli. Zobaczymy kuźwa, czy tak im się nie chce podejmować czynności będąc na służbie (°°
@Nieszkodnik: W sumie nigdzie tego nie zaznaczyłem, i zdjęcia raczej nie mają minimum 1 minuty odstępu (wolałem się ulotnić, żeby nie robić sobie problemów, ale i tak w przypadku tej Insigni TVP jakiś totalnie randomowy typ miał jakieś ale).

Jakby mi się jeszcze raz trafiła taka sytuacja to zrobię zdjęcia z odstępem. Dzięki mireczku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW. ta czerwona mazda stała w tym miejscu dosłownie
@epll: Przeraża mnie zaufanie młodych Polaków do organów państwowych, serio myślisz, że zgłaszasz coś na policje i elo?
A może jeszcze pójdziesz do sądu i elo?
U lekarza elo? W urrzędach też jest elo?
Co jeszcze jest takie elo? Może rząd podejmujący obecne decyzje? A może jak chcesz #!$%@? przyłącze do domu zrobić to idziesz do wodociągów i mili nieskorumpowani panowie załatwią to elo?
Dla tego kraju nie ma ratunku, po