Wpis z mikrobloga

Białko KFD ma zalecane 2 porcję max dziennie (2x30g). Czy coś się stanie jak zamiast to tak rozbijać wale od razu 60g za jednym razem?
Mam też magnez od kfd i tam jest ze dzienne zalecane jest 4 kapsułki. Mogę 4 na raz walić?
#mikrokoksy #kfd
  • 14
@DavyX: Co do białka: może cię kolokwialnie mówiąc lekko przesrać.
Sprawdź i się dowiesz, nie umrzesz od tego. Ja jak biorę 30g na posiłek, to wszystko okej, ale przy 60g już loteria fifty-fifty, albo zaczną się jakieś szybsze ruchy wewnątrz układu pokarmowego po pół godzinie albo nie :D
@jszq: właściwe to od jakiegoś czasu już tak robię i poza tym że ciężko to walnąć na raz to nic mi się nie dzieje ale wolałem się upewnić czy tak można robić :D
@bazylo: Jak zwykle odpowiedź brzmi - to zależy. Dla aktywnego chłopa o wadze100 kg, 60g na raz będzie standardem (czyt. 1 porcją), natomiast dla różowego paska o wadze trzech worków gładzi szpachlowej 30g będzie sporą porcją. Odżywki białkowe to żadne rocket science. Skoro na jedno posiedzenie zjadasz np. 300 g wołowiny (dostarczając 60 g białak) to dlaczego najłatwiej strawne białko jakim jest WPC miałoby stanowić jakikolwiek problem?