Wpis z mikrobloga

#!$%@? Mircy, jako że przez #koronawirus straciłem pracę pod koniec zeszłego roku, a oszczędności zaczęły się kurczyć, to desperacko szukałem czegoś, co pomoże mi nie umrzeć z głodu. Mieszkam na totalnym #!$%@?, wiec nie było łatwo. Poza pracą na jakichś produkcjach za najniższą krajową, oddalonymi o 20-30km od mojego domu, właściwie nic nie było. Aż tu 3 dni temu trafiłem na ogłoszenie pracy na jakimś tartaku xD W życiu nie miałem styczności z pracą w takim miejscu, ale zarobki dość przyzwoite, więc pojechałem na rozmowę. Widać, że babeczka z którą rozmawiałem była mocno zdesperowana, bo kilku Ukraińcom skończyła się wiza i brakowało im ludzi.
Dajcie kilka plusików na odwagę, bo nie wiem czego się tam spodziewać. Kupiłem nawet jakieś buty i spodnie robocze za 2 stówy, więc liczę, że mnie nie wyjebią po kilku godzinach i nie będę stratny xD

#pracbaza
  • 95
  • Odpowiedz
@Undisputed: 10 zł to bogactwo, w sieciówce Zapiecek płacili jeszcze 4 lata temu 3 zł/h :) J****e Janusze biznesu, uciekłam po 2 miesiącach. Za obowiązkowe nadgodziny też nie płacili, więc dniówka 12-15h wychodziła po 30 zł xD


@pianinka: ( _)
  • Odpowiedz
@Andy_Rosenbaum: i nigdy nie używaj rękawic przy maszynach do drewna. Lepiej żeby drzazga weszła niż łapę #!$%@?ło.
Swoją drogą - pył drzewny jest czynnikiem rakotwórczym, także praca musi się odbywać przy wyciągach lub masce fpp
  • Odpowiedz
@Andy_Rosenbaum: pracowałem kilka razy przez wakacje - nic strasznego, poza pojedynczymi dniami robota nie była ciężka, a pod koniec na lepszych maszynach to już w ogóle easy, tylko, że nuda czasami. No i u mnie, szczególnie na drugich zmianach jak szef się nie kręcił, połowa pracujących na trakach z daleka od pił od jakiejś 18 do końca waliła browarki ;d
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Andy_Rosenbaum: Jakby tartak potrzebował maszyn rączkonieucinaczek to chętnie pomogę a i może premię dostaniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PanHeniek45: a jakby tartak potrzebował też łożysk do maszyn to się podpinam ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Andy_Rosenbaum jak interesujesz sie grami i ogolnie branza, to poszukaj testowania gier, teraz wszystko jest zdalnie i tylko czasami trzeba przez np. pierwszy miesiac byc w biurze, potem na dowolnym zadupiu mozesz siedziec byle z dobrym internetem, jedyne wymagania to znajomosc angielskiego
  • Odpowiedz
@Andy_Rosenbaum: Pracowałem w tartaku w wakacje, jeśli nie pracowałeś nigdy fizycznie to początek może być cięęężki ale z czasem się przyzwyczaisz na spokojnie. Jeśli dojeżdżasz tam autem to na pewno nakryj sobie siedzenia czymś bo wszystko będzie totalnie #!$%@? w pyle, tak jak i ty xD
  • Odpowiedz
@Ka4az: @Undisputed: @pianinka: Jak się nudzicie i macie odłożone z ~1k to polecam pójść do kancelarii specjalizującej się w prawie pracy, potem sąd pracy i ustalenie stosunku pracy. Zapłacicie swoją część składek (~75/miesiąc), ale Janusz będzie musiał wyrównać wypłaty do minimalnej i zapłacić swoje składki za cały okres pracy. No i oddać koszty prawnika po wygranej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od kiedy moja różowa odwaliła
  • Odpowiedz
@Andy_Rosenbaum: pracowałem w tartaku jak studiowałem xD ciężka praca fizyczna i wszystko w pyle #!$%@?, do tego bardzo głośno więc miałem takie specjalne słuchawki na uszy, jeden Janusz chodził bez. xD Typ generalnie miał uszkodzenie słuchu, można było krzyczeć do niego i się pytał "cooo?".
  • Odpowiedz