Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy raz w Warszawie!
Dowiedziałem się dziś, ku swojemu zaskoczeniu ze RCKiK nie maja scentralizowanej bazy, tylko każde województwo sobie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

267 570 - 450 = 267 120
Data donacji - 16.03.2021
Donacja - krew pełna
Grupa krwi - 0 Rh +
Miejsce - Terenowy Oddział III Warszawa
Prywatny licznik - 8550 ml

#barylkakrwi #krwiodawstwo
Pobierz As_pik - Mój pierwszy raz w Warszawie! 
Dowiedziałem się dziś, ku swojemu zaskoczeni...
źródło: comment_161591782665pJ72J5hPFk3FInlwf6qy.jpg
  • 7
@As_pik: Dzieki za donację. :)
No tak, jak juz o tym informowaliśmy ogólnopolski system e-krew dopiero powstaje.
udało się zabezpieczyć środki w wysokości 37mln zł i zgodnie z planem miał zostać ukończony do końca 2020r.

Niestety obecna sytuacja epidemiczna, konieczność dopracowania systemów związynych z, testowaniem i opóźniła prace nad projektem.
Miejmy nadzieję że uda się prace dokończyć do końca tego roku.

Zabierz ze sobą zaświadczenie i zanieś je do "swojego" RCKiK.
@Franzowaty: Hej, bo wydaje mi się, że masz pojęcie - oddawałem już kilkukrotnie krew i nie wydano mi nigdy książeczki krwiodawcy, bo powiedzieli, że teraz się już nie wydaje, bo jest system... Prawda to? Jak mam w przychodni udowodnić, że mam pierwszeństwo, jak nie mam książeczki?
@barretina: Rzeczywiście w niewielu miejscach można otrzymać darmową książeczkę Honorowego Dawcy Krwi. Można ją kupić samodzielnie, ale nie jest to wymagane. Każdy RCKiK posiada własny system rejestrujący donacje. Zawsze więc możesz poprosić o wystawienie zaświadczenia o ilości oddanej krwi w danym RCKiK (Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa).
Poza tym pierwszeństwo do zabiegów i usług medycznych w przychodniach przysługuje tylko Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi.
Taki tytuł, czerwoną książeczkę ZHDK i przywileje wydają