Wpis z mikrobloga

  • 100
541 + 1 = 542

Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1
Autor: Jarosław Grzędowicz
Gatunek: fantasy
Ocena: ★★★★★★★★★

Nie do końca wiedziałam, czego spodziewać się po tym tytule. Obawiałam się nudy i wtórności.
O jakże się myliłam!
Dziwna mieszanka sci-fi i fantasy, może częściowo faktycznie jest wtórnie, bo główny bohater umiejętnościami i charakterem przywołuje skojarzenia z Wiedźminem. Nie zmienia to jednak faktu, że przedstawiona historia po prostu „działa”, wciąga czytelnika i bawi.
Dla mnie jedynym mankamentem był zmieniający się sposób narracji, w ramach jednego rozdziału Grzędowicz skakał pomiędzy trybem pierwszo- i trzecioosobowym, co wybijało z rytmu czytania.
Z czystym sumieniem polecam.

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Zaff - 541 + 1 = 542

Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1
Autor: Jarosław Grzędowicz
Ga...

źródło: comment_1615887326VuyYMqyurhXvjuKy7RPzPa.jpg

Pobierz
  • 21
seria, która sprawiła, że musiałem zrobić przerwę od fantastyki ( ͡° ʖ̯ ͡°) aż dziwnie zobaczyć, że komuś się podoba. Jak ktoś chce łyknąć to chętnie oddam tom 1 i 2!
@Zaff: To ja mam chyba jakiś spaczony gust, ale mnie się cała saga bardzo podobała. Choć czytałem dość dawno.


No i w tej sadze jest rozdział "Odwrócony Żuraw", chyba w pierwszym tomie właśnie, który uważam za jeden z lepszych, jakie zdarzyło mi się przeczytać. Z resztą, moim zdaniem mógłby być opublikowany jako osobne opowiadanie i spokojnie by się obronił.
@Zaff: Przeczytałem kiedys całość czyli 4 Tomy, mam mieszane uczucia. Byc moze sięgnę jeszcze raz po ta serie i mi sie opinia zmieni. Nie podobał mi sie wlasnie sposób podwójnej narracji, pierwsze 2 Tomy ciekawe, trzeciego nie pamietam, czwarty zeby tylko skończyć (,) Dla porównania cykl Skrytobójcy i Błazna autorstwa Robin Hobb czytałem juz po kilka razy. Zawsze wciąga mnie ta historia. W tej serii Grzedowicz troszke
@scaryguyy: plusujeez nie czyjąś opinię (wkład włożony w napisanie "recenzji"), tylko sam fakt, że o książce, którą lubisz? xD

Właśnie dlatego tutaj same wiedzminy i lodowe ogrody, a jak ktoś przeczyta coś spoza wykopowego kanonu pięciu książek na krzyż, napracuje się przy poleceniu, to dostaje to dwa plusy i elo xD