Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi łopatologicznie wyjaśnić ile nawozu sypać do chilli w doniczkach? Na opakowaniu mam dawkowanie na hektar czy m2, ale jak mam doniczkę 1l to po przeliczeniu wychodzi mi dwa 3-5 granulek azofoski na doniczkę i zastanawiam się, czy dobrze to zrozumiałem.
#ogrodnictwo
#chili
  • 44
@Pawery1: a co to za nawóz skoro masz dawkowanie na Ha? Nie kupiłeś jakiegoś posypowego? Nawóz do uprawy w domu to lepiej żeby był nawóz do fertygacji (taki rozpuszczalny w wodzie), z reguły podaje się wtedy dawkę na litr. Posypu używa się do ziemi przed rozpoczęciem uprawy.
@huntforfur: nie mówię, że nie. Sam w zeszłym roku zamówiłem z głupa posypowy i rozpuszczałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) problem w tym, że właśnie ciężko odmierzyć sensowną dawkę i nawóz gorzej się rozpuszcza niż te do fertygacji
@bocian_wr: ludzie czasami rozbierają te opakowania. Ostatnio mirek @picasssss1 sprzedawał mniejsze porcje bo 3kg to Ci do końca życia starczy przy dawkowaniu 1g/1L. Ja czasami daję po 2-3g ale to wciąż jest duża paczka.
@bocian_wr: no pewnie! Generalnie zielony jest mocno uniwersalny (18N-18P-18K) i mocno wspomaga wzrost części zielonych roślin, a czerwony dla roślin kwitnących i owocujących też będzie w pytkę (12N-12P-36K) bo pomidorki czy papryczki żrą głównie potas przy owocowaniu.
@bocian_wr każdy dobry zależy ile chcesz wydać i czy chce Ci się mieszać różne. Nawet te napola są dobre. A te gotowe mieszanki bioponu czy coś takiego są spoko bo odmierzasz i ciach raz wlewasz
@bocian_wr: @Borgon: i nie można zapomnieć o wapniu. Papryki do wyprodukowania kilograma owoców potrzebują: 4g azotu, 0.7g fosforu, 4.7g potasu, 2.5g wapnia i 0.35g magnezu. Są więc wciągaczami azotu, potasu i wapnia. Ten ostatni jest ważny już podczas rozwoju części zielonych. Ani czerwony ani zielony kirstalon nie mają wapnia :/