Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@sargento: gdyby tylko ludzie jeździli swoim pasem, a nie zmieniali go co 10 sekund bo "hurr pass obok jedzie szybciej". Każda zmiana pasa przez jeden samochód spowalnia oba pasy ruchu i powoduje powstawanie korka. Niestety większość ludzi w samochodach myśli tylko o sobie i o tym, że to oni muszą najszybciej dojechać do swojego celu.
Jedyne co może się zmienić w przyszłości to autonomiczne samochody chociaż na autostradach i trasach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@sargento: jak dobrze że nasi rodzimi aktywiści wyjaśnili temat i w całej Polsce dodanie jednego pasa to rzadkość. Za to budujemy na potęgę puste ścieżki rowerowe.
  • Odpowiedz
  • 30
@jalokimm jak to puste? Codziennie jeżdżę i widzę innych rowerzystów. Średnią prędkosc mamy i tak podobną. W aucie mam 19 kmh (z ostatnich 4k km, zatem jazda po obwodnicach i poza miastem też się wlicza), rowerem 18.
  • Odpowiedz
@Hrjk: nie wytłumaczysz tego. Widuję rowerzystów na każdej możliwej ścieżce, na kontrapasach itd., Ale dla samochodarzy oni nie istnieją. Może nie istnieją dlatego, że on w swoim dupowozie na 7 wyjeżdża o 6, a rowerzysta o 6.45.

A tak poważnie - im prędzej się pogodzimy z czymś, co jest nieuniknione od wielu już lat, tym stresu będzie mniej.

Jazda na rowerze daje impuls zdrowia, tego fizycznego jak i psychicznego.

Miasta
  • Odpowiedz
  • 7
@krucjan jeśli kogoś boli to jak widać jeżdżących samochodami, że są ścieżki rowerowe czy chodniki, a przecież powinny być dodatkowe dwa pasy. Wszystko zmienić w jezdnię i parkingi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@milvanb: ja tam nie mam nic do rowerzystów, ale jak słyszę takie gadanie, że rowerek fajnie, bo dojeżdżasz w 15min, jesteś zdrowy i obudzony. Jak jesteś studenciakiem na stażu to pewnie tak, ale jak masz jechać zawieźć dziecko do przedszkola, drugie do szkoły, po pracy zakupy i odbiór ich albo jakieś dodatkowe zajęcia to już widzę jak popylasz rowerkiem z dwójką dzieci na bagażniku ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@milvanb: 40km rowerem w jedną stronę czyli prawie 3h vs. 30 minut samochodem. Niech się zastanowię.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie każdy mieszka w mieście. Wiele osób dojeżdża 30-50km w jedną stronę do pracy.
  • Odpowiedz
@krucjan: Nie boli mnie to, bardziej śmieszy, ale nikt nikomu nie zabrania stać w korkach. Zabrania się narzekania na nie, jak jest alternatywa. Oraz nic nikomu do tego, że są ludzie którzy wolą dwie godziny spędzić w aucie, niż wrócić wcześniej do starej, ale to już obraz polskiej patologii, że ludzie są w związkach za wszelką cenę, bo inaczej idą z torbami i nie mają jak się wyprowadzić i muszą
  • Odpowiedz