Wpis z mikrobloga

Cześć Mirabelki i Mirki!
Z pośród plusujących ten wpis wylosuję dwie osoby którym wyślę po 10 oscypków. Wysyłka paczkomatem, oczywiście na mój koszt, wszystkie serki będą zapakowane próżniowo, więc nie martwcie się, dojdą świeże, nic im nie będzie. Losowanie we wtorek o 20-21 godz. Zielonki biorą również udział.

A czemu w ogóle taka akcja? W lepszych czasach kiedy jeszcze nie było co dwa tygodnie nowego lockdownu, między innymi prowadziłem małe stoiska z oscypkami, głównie z grilla – imprezy, koncerty etc. Ale Pan dr. Ekonomii który jest ministrem zdrowia  stwierdził że trzeba wszystko zamknąć, w tym gastronomię, jak pewnie się domyślacie musiałem zawinąć interes. Przy moim poprzednim #rozdajo gdzie rozdawałem na wykopie oscypki, które zostały po zamknięciu, wielu z Was namawiało mnie, żeby spróbować handlu przez internet, i zacząć od Wykopu, nie pozostaje mi w takiej sytuacji nic innego jak nie spróbować. Ciekaw jestem, czy pomysł wypali, jeżeli tak to otworzę sklep internetowy, tak żeby to miało ręce i nogi.

Tak więc jeśli macie ochotę, możecie zamawiać serki podhalańskie.
Małe – 2,50zł szt.
Korbacze (makaron)- 5zł szt.
Gołka duża – 11zł szt.
Gałka kolba (kukurydza) – 12zł szt.
Przyjmuję zamówienia powyżej 20 sztuk serków małych, przy mniejszych ilościach nie ma sensu bawić się w paczkomaty. Puki co oczywiście, pewnie się to zmieni jak powstanie sklep internetowy. Oczywiście istnieje możliwość odbioru osobistego Sosnowiec, Katowice, Dąbrowa Górnicza,

Na ten moment jest mały asortyment, bo nie wiem czy to w ogóle wypali, te rodzaje oscypków sprzedają się najlepiej. Jeśli wyjdzie ta forma sprzedaży chociaż „jako tako”, dołączą do oferty inne rodzaje oraz oscypki białe niewędzone

Do ceny trzeba dołożyć koszt przesyłki 10 zł – paczkomat i tylko on wchodzi w grę, Inpost jest w miarę szybki. Jeśli jesteś zainteresowany/a pisz na priv.
#rozdajo #ratujoscypka #katowice #sosnowiec #dabrowagornicza
patryk747 - Cześć Mirabelki i Mirki!
Z pośród plusujących ten wpis wylosuję dwie oso...

źródło: comment_1615818487qW0UpCdMQb5kds94qqKnD7.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
Nie odpisywałem nie dlatego że nie chcę Wam odpowiadać, ale z braku czasu. Dostałem bardzo dużo zapytań o skład. Czy to jest mleko owcze czy krowie. Mleko jest mieszane, krowie z domieszką owczego, w tym momencie jak pewnie wiecie mleko owcze to jest dość trudna sprawa. Procentowo w składzie jest teraz 10-20% max mleka owczego, reasumując na 10L Mleka krowiego dolewane jest 1-2L owczego. W tym momencie w tej partii którą teraz
  • Odpowiedz
  • 0
@patryk747 to ja jeszcze mam pytanko - jak przechowywać takie serki, oraz ile mogą sobie stać? Wziąłbym te 20, jednak boję się że nie zdążę wszystkiego zjeść, a naraz ciężko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Nie odpisywałem nie dlatego że nie chcę Wam odpowiadać, ale z braku czasu. Dostałem bardzo dużo zapytań o skład. Czy to jest mleko owcze czy krowie. Mleko jest mieszane, krowie z domieszką owczego, w tym momencie jak pewnie wiecie mleko owcze to jest dość trudna sprawa. Procentowo w składzie jest teraz 10-20% max mleka owczego, reasumując na 10L Mleka krowiego dolewane jest 1-2L owczego. W tym momencie w tej partii którą teraz mam jest około 15%. Więcej nie ma szans, dopiero od maja, czerwca można myśleć o większym procentach. Skąd mleko w takim razie, - grudniowe wykoty, nie wszystkie jagnięta przeżywają a mleko matka ma. To tak w dużym skrócie. Dlaczego w ogóle jest dodawane w takim razie mleko owcze, skoro jest go tak mało. Odpowiedź jest prosta bo ma inny smak. Stąd też większa cena. Mleko owcze, w brew pozorom tanie nie jest.


Oczywiście nie powinienem we spisie używać słowa „oscypki” zgodnie z prawem jest to zastrzeżona nazwa, zresztą dotyczy ona kompletnie innego sera. Zdaje sobie z tego sprawę. Oscypek prawdziwy powinien mieć 60% mleka owczego, teraz jest to nie możliwe, a jeżeli tak to kosztowałby krocie. Napisałem „oscypek” dlatego że większość ludzi w tym kraju zwyczajowo mówi tak na małe serki. Zresztą nie dziwie się, o oscypku słyszeli wszyscy, o serku gazdowskim, podhalańskim, Janosikowym itd. niekoniecznie. Nikogo nie chcę oszukać, masz wątpliwości nie kupuj.


Udowodnij że nie kupiłeś w markecie za rogiem i w ogóle pewnie jesteś Januszem biznesu…..Tak każdy jest w jakiś sposób Januszem biznesu, na tym to chyba polega kupujesz, produkujesz coś taniej by sprzedać to drożej to oczywiste. Serki podhalańskie mam z dwóch miejsc, okolicy Zawoi, sorry ale dokładnych danych nie podam mogę tylko powiedzieć że rodzina od ojca ma małe gospodarstwo między innymi owce, krowy. Zresztą kto tam nie ma, Zawoja, Białka, Skawica, Juszczyn, w co siódmym domu ktoś coś hoduję. Drugie miejsce to zaprzyjaźniona rodzina która również dla mnie robi sery, a właściwie robiła do póki było dla kogo (lockdown).

W przyszłym tygodniu postaram się być przy wędzeniu zrobię jakiś materiał, zdjęcia może uda się coś nakręcić przy wyrabianiu o ile rodzinka pozwoli. To może otworze oczy niedowiarkom.
  • Odpowiedz
@wh1zZ: Serki wysyłam zapakowane próżniowo, i w takiej formie mogą leżeć miesiąc w lodówce. Zawsze 20 mogę podzielić na dwa opakowania. Jeżeli lubisz serki podhalańskie to polecam je wrzucić na grill, następnie polać je żurawiną, lub sosem słodkie Chili, swoją drogą świetnie się komponuję. I wtedy mam wrażenie że nie będziesz miał obawy co do tego czy się zepsują ale czy nie zainwestować w kłódkę na lodówkę, co by Ci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie odpisywałem nie dlatego że nie chcę Wam odpowiadać, ale z braku czasu. Dostałem bardzo dużo zapytań o skład. Czy to jest mleko owcze czy krowie. Mleko jest mieszane, krowie z domieszką owczego, w tym momencie jak pewnie wiecie mleko owcze to jest dość trudna sprawa. Procentowo w składzie jest teraz 10-20% max mleka owczego, reasumując na 10L Mleka krowiego dolewane jest 1-2L owczego. W tym momencie w tej partii którą teraz mam jest około 15%. Więcej nie ma szans, dopiero od maja, czerwca można myśleć o większym procentach. Skąd mleko w takim razie, - grudniowe wykoty, nie wszystkie jagnięta przeżywają a mleko matka ma. To tak w dużym skrócie. Dlaczego w ogóle jest dodawane w takim razie mleko owcze, skoro jest go tak mało. Odpowiedź jest prosta bo ma inny smak. Stąd też większa cena. Mleko owcze, w brew pozorom tanie nie jest.

Oczywiście nie powinienem we spisie używać słowa „oscypki” zgodnie z prawem jest to zastrzeżona nazwa, zresztą dotyczy ona kompletnie innego sera. Zdaje sobie z tego sprawę. Oscypek prawdziwy powinien mieć 60% mleka owczego, teraz jest to nie możliwe, a jeżeli tak to kosztowałby krocie. Napisałem „oscypek” dlatego że większość ludzi w tym kraju zwyczajowo mówi tak na małe serki. Zresztą nie dziwie się, o oscypku słyszeli wszyscy, o serku gazdowskim, podhalańskim, Janosikowym itd. niekoniecznie. Nikogo nie chcę oszukać, masz wątpliwości nie kupuj.

Udowodnij że nie kupiłeś w markecie za rogiem i w ogóle pewnie jesteś Januszem biznesu…..Tak każdy jest w jakiś sposób Januszem biznesu, na tym to chyba polega kupujesz, produkujesz coś taniej by sprzedać to drożej to oczywiste. Serki podhalańskie mam z dwóch miejsc, okolicy Zawoi, sorry ale dokładnych danych nie podam mogę tylko powiedzieć że rodzina od ojca ma małe gospodarstwo między innymi owce, krowy. Zresztą kto tam nie ma, Zawoja, Białka, Skawica, Juszczyn, w co siódmym domu ktoś coś hoduję. Drugie miejsce to zaprzyjaźniona rodzina która również dla mnie robi sery, a właściwie robiła do póki było dla kogo (lockdown).
W przyszłym tygodniu postaram się być przy wędzeniu zrobię jakiś materiał, zdjęcia może uda się coś nakręcić przy wyrabianiu o ile rodzinka pozwoli. To może otworze oczy niedowiarkom.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@patryk747: UWAGA SPRZEDAJĄCY, TO DZBAN AKA JANUSZ

Nazwa oscypek jest zarezerwowana dla 1 rodzaju sera, który wytwarzany jest w okresie gdy łowce dają mleko, co jest dopiero za jakieś pół roku. To co mamy na zdjęciu to ser krowi 150% droższy niż na Podhalu.

Cena serka w hurcie: 0,70gr
Cena korbuca:
  • Odpowiedz
@PaniWernyhora: Jak rozumiem, nie widzisz problemu gdy np ktos oferuje sól drogową jako spożywczą, lub zamiast prawdziwej bitej śmietany dostajesz taką z puszki?
Oscypek jest znakiem prawnie zastrzezonym dla konkretnego produktu, wytwarzanym w konkretnym regionie, w konkretnym czasie i konkretny sposób.
Oferowanie zwykłego wędzonego sera z krowiego mleka jako oscypka, jest po prostu oszustwem.
  • Odpowiedz
Małe – 2,50zł szt.

Gołka duża – 11zł szt.


@patryk747: warszawka, targowisko - ceny to odpowiednio 2 i 10zł. Ty jeszcze za przesyłkę wołasz - w czym mają być lepsze, że mam dopłacić?
  • Odpowiedz